Firma Lokasyon Puan Fiyat
Erdem asansör
Müşteri memnuniyeti Yüksek iş ahlakı Güven Dost kazanma Sıfır hata Yüksek kalite düşük kazanç ..
/AKSARAY 0 İletişim
YENİKENT ASANSÖR
En uygun fiyata en kaliteli hizmet’ ilkesiyle yola çıkan firmamız dünya standartında hizmet sunabilm..
/ANKARA 0 İletişim
İşgören Asansör
1999 seneninde kurulan firmamız asansör alanında siz değerli halkımızın hizmetindedir...
/NEVŞEHİR 0 İletişim
Dündar Asansör & Lift Ticaret
Mükemmel müşteri memnuniyeti ilkesi ile faaliyetini sürdüren firmamız; imalat, montaj, bakım, proje,..
/ERZURUM 0 İletişim
Yıldırım Asansör
Asansör montajı ve periyodik bakımları üzerine faaliyet göstermektedir...
/SİVAS 0 İletişim
Asberk Asansör
Asansör montaj, revizyon, bakım, asansör kabin satışı hizmetini vermekteyiz...
/MERSİN 0 İletişim
Vitrin Lift Asansör Ve Kaliteli Yaşam Sistemleri
Merdiven asansörü, özürlü asansörü, hane asansörü, koltuk asansörü, villa asansörü, yaşlı asansörü, ..
/İSTANBUL 0 İletişim
Süzener Asansör
Süzener Asansör; asansör bakımı, montajı, revizyon ve modernizasyon hizmetlerini yapmaktadır...
/ANKARA 0 İletişim
Atlantik Asansör
İnsan asansörleri, yük asansörleri, sedye asansörleri, araç asansörleri tamiratı bakımı ve montajı y..
/KAYSERİ 0 İletişim
Tepe Lıft Asansör
Asansör montajlarından, kabin imalatına bakım hizmetinden modernizasyon hizmetlerine kadar asansör k..
/İSTANBUL 0 İletişim

Asansör İmalat Nedir?

Asansörlerde ihtiyaç duyulan her tür kablo ve kabinin imalatı yapılmaktadır. Bunlar arasında flexible kablolar, dijital kablolar, özel balans kabloları ve montaj kabloları yer almaktadır. Yeni nesil üretimlerde kaliteli, estetik ve pratik üretimler olması ise önem taşımaktadır. Asansör aksamlarının kalitesi hizmetin niteliğini belirleyecektir. Asansör imalatında deneyim ve yetkin kişilerle çalışmak önem taşımaktadır.


Asansör İmalatında Neler Kullanılır?

Asansör kabinlerinin iç dekorasyonlarında müşteri beğenisine göre değişik özelliklerde kaplamalar kullanılabilmektedir. Müşterinin isteğine göre paslanmaz kaplı, dekoratif paslanmaz kaplı, mobilya desenli, özel işlemeli mobilya kaplı, laminant kaplamalı, resimli laminant kaplamalı, lamine cam kaplamalı, resimli lamine cam kaplamalı, özel taş kaplamalı, ChromaLuxe resimli kaplama, mebran kaplama gibi çeşitli asansör kabini imalatı yapılabilmektedir. Asansör kabinlerinde ayna kısmı için yine müşteri tercihine bağlı olarak tam boy, yarım boy, orta tam boy ve ikili 1/3 tam boy ayna olarak üretim yapılabilmektedir. 

Asansör küpeştelerinde de yine müşteri seçimi ve asansör modeline bağlı olarak tekli, ikili, üçlü, dörtlü yarım paslanmaz ve özel paslanmaz küpeşte tasarımı yapılabilmektedir. Kabinin zemin kaplamalarında özel granit, temperli cam, resimli cam, antibakteriyel PVC kaplama gibi opsiyonlar bulunmaktadır. Yük kabinlerinde ise baklava desenli sac, paslanmaz sac, çetrefilli alüminyum gibi zeminler uygulanabilir. Tavan kısmında ise desenli özel cam ve özel mobilya kaplama kullanılmaktadır. Tavan aydınlatmasının ise kullanıcıları rahatsız etmemesi kriter olarak belirlenmiştir. Aydınlatma standartlarına uygun olarak floresan, led aydınlatma veya spot aydınlatma alternatifleri mevcuttur.  


Asansör İmalat Nasıl Yapılır?

Projelendirilmesi ya da revize edilmesi gereken asansörler uzman ekipler tarafından proje alanında incelenir. Proje alanının gerekli çizimleri ekipler tarafından yapılır. Müşteri isteği doğrultusunda belirlenecek olan model ve özellikler konuşulur. Çizimler teknik ekipler tarafından hayata geçirilir. Öncesinde birtakım hesaplamalar yapılmalıdır. Trafik hesabı bunlardan biridir. Mühendislerin yaptığı bu hesaplama ile asansörün yerleştirileceği yapının projesinde ihtiyaç duyulan asansör adedi, hızı gibi özellikler hesaplanır ve teknik projeye eklenir. İnşaat proje aşamasındayken, asansör için belirlenen alanlar mühendisler tarafından kontrol edilir. Asansör için uygun olan kuyu, kabin ölçüsü, makine dairesinin yerinin ve yapısının planlanması yapılır. Yapı projesi hazırlanırken asansörün teknik değerleri de göz önüne alınarak statik proje hazırlamak, yapı güvenli için çok önemlidir. Asansör için gerekli elektriğin olacağından emin olunur.