Firma Lokasyon Puan Fiyat
Erdem asansör
Müşteri memnuniyeti Yüksek iş ahlakı Güven Dost kazanma Sıfır hata Yüksek kalite düşük kazanç ..
/AKSARAY 0 İletişim
YENİKENT ASANSÖR
En uygun fiyata en kaliteli hizmet’ ilkesiyle yola çıkan firmamız dünya standartında hizmet sunabilm..
/ANKARA 0 İletişim
İşgören Asansör
1999 seneninde kurulan firmamız asansör alanında siz değerli halkımızın hizmetindedir...
/NEVŞEHİR 0 İletişim
Dündar Asansör & Lift Ticaret
Mükemmel müşteri memnuniyeti ilkesi ile faaliyetini sürdüren firmamız; imalat, montaj, bakım, proje,..
/ERZURUM 0 İletişim
Yıldırım Asansör
Asansör montajı ve periyodik bakımları üzerine faaliyet göstermektedir...
/SİVAS 0 İletişim
Asberk Asansör
Asansör montaj, revizyon, bakım, asansör kabin satışı hizmetini vermekteyiz...
/MERSİN 0 İletişim
Vitrin Lift Asansör Ve Kaliteli Yaşam Sistemleri
Merdiven asansörü, özürlü asansörü, hane asansörü, koltuk asansörü, villa asansörü, yaşlı asansörü, ..
/İSTANBUL 0 İletişim
Süzener Asansör
Süzener Asansör; asansör bakımı, montajı, revizyon ve modernizasyon hizmetlerini yapmaktadır...
/ANKARA 0 İletişim
Atlantik Asansör
İnsan asansörleri, yük asansörleri, sedye asansörleri, araç asansörleri tamiratı bakımı ve montajı y..
/KAYSERİ 0 İletişim
Tepe Lıft Asansör
Asansör montajlarından, kabin imalatına bakım hizmetinden modernizasyon hizmetlerine kadar asansör k..
/İSTANBUL 0 İletişim

Asansör Montajı Nedir?

Asansör montajı nitelikli ekipler tarafından binaların asansör boşluklarında yapılmaktadır. Zor şartlarda yapılan ve ciddi sonuçlar doğurabilecek bir görevdir. Montaj firmasına bağlı olarak ekibin ve ekipmanın kalitesine göre montaj süresi değişmektedir.

Asansör montajında, kabinin yerleştirileceği boşluğa göre taşıyıcı halat modeli belirlenir. Daha sonra montaj işlemleri tamamlanarak asansör kullanıma hazır hale gelir. Montaj ekiplerinde mühendis ve teknikerler bulunmaktadır. Müşterinin isteğine göre hazırlanan projenin ardından montaj ve son kontrollerin ardından süreç tamamlanmış olur.


Asansör Montajında Hangi Sistemler Kullanılır?

Asansör montajı sırasında asansör kuyusu dar olduğu için montaj ekibi zorlanmaktadır. En çok problem yaşadığı kısım ön giriş ve asansör kabininin arka duvarlarıdır. Asansör duvarlarında geçmeli sistem yaparak kabin montajı daha kolay yapılabilmektedir. Asansör tavanının içinde herhangi bir değişiklik yapmak ise diğer bir güçlüktür. Bunun için de menteşeli asansör tavan sistemi geliştirilmiştir. Bu sayede asansör kabininin içinden rahatlıkla asansör tavanı açılabilmektedir. Değişiklik yapıldıktan sonra aynı şekilde de tekrar kapatılabilmektedir. 

Asansör kullanıcıları açısından önem taşıyan konulardan biri olan kabin havalandırması güçlü olmalıdır. Elektrik kesintisi halinde, asansör kullanıcısının ekstra paniklememesi ve güçlük çekmemesi için asansör kabin duvarlarında ayrıca havalandırma delikleri bulunmakta ve bu havalandırma delikleri sayesinde kullanıcılara ferah bir ortam yaratılmaktadır. 

Asansörün kabin duvarına arkadan sabitlenen küpeşteler zamanla gevşeyebilir. Bu durumda asansör kabininin iç kısmından da sıkıştırma veya değiştirme özelliği mevcuttur.


Asansör Montajı Nasıl Yapılır?

Projeler çizildikten sonra asansör kuyusunun Asansör yönetmeliğine uygunluğunu kontrol etmek adına mühendisler inceler ve gerekli kontrolleri yaparlar. Asansör kuyusunun rölövesi alınır ve uygunluğu anlaşılır. Asansör kabin ve denge ağırlığının düz çıkıp inmesini sağlamak için ray ve konsol montajı tamamlanır. Bunun ardından kapı montajı yapılır. Bu kısımlar bittikten sonra makine dairesi montajına geçilir. Makine motor, makine sehpası ve asansör kumanda panosu montajı ile elektrik panosu montajı tamamlanır. Bunların ardından kaba inşaat ve tadilat işleri varsa bunlar yapıldıktan sonra montaja devam edilir. Kapı kenar tadilatları ve sahanlık döşemeleri yapılır. 

Sonrasında kabin tablo tesisatıyla montaja devam edilir. Asansör buton montajları yapılarak asansör kabini hazır hale getirilir. Kabin kurulumunun ardından taşıyıcı halat montajı yapılır ve emniyet sistemi bağlantıları yapılarak montaj tamamlanır. Asansöre ait tüm elektrik bağlantıları gerçekleştirilir. Asansör montaj ustasının kontrolünde çok düşük hızlarda çalıştırılarak ince ayarlar ve kontroller tamamlanır.