Firma Lokasyon Puan Fiyat
Ankara ev tadilat onarım
Anahtar teslim ev tadilat dekorasyon boya badana duvar kağıdı işleriniz uzman ekibimizle hizmetinizd..
ETİMESGUT/ANKARA 0 İletişim
Ayna Ticaret
En uygun ve kaliteli duvar kağıdı ve işciliği sunabilmek için bize başvurunuz...
/OSMANİYE 0 İletişim
Trend Duvar Kağıdı
Alanya Duvar Kağıdı, Dijital Bask, Uv, Poster, Folyo, Vinil, Branda, Büro, Blackout, Duvar Kağıdı, O..
/ANTALYA 0 İletişim
Edofleks
Edofleks..
/İSTANBUL 0 İletişim
Pıks Dekoratif Taşlar
İstanbul süsleyici taş duvar kaplama oturumları imalat ve satış uygulama firması olarak iç ve dış me..
/İSTANBUL 0 İletişim
Duvar Paneli Dünyası
Duvar oturumları, duvar kaplama, duvar kağıtları, fiber duvar oturumları, strafor oturumlar imalat v..
/İSTANBUL 0 İletişim
Tenman Boya
Safari..
/İSTANBUL 0 İletişim
Asal Boya Ve Kimya
Su bazlı boya ve tutkal üretip siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunan, kalite ve müşteri memnu..
/AYDIN 0 İletişim
Seltaş
JotunFirmamız inşaat boyaları satışı ve uygulamasını yapmaktadır...
/BURSA 0 İletişim
Öztürk Boya
Dyo..
/ANTALYA 0 İletişim

DUVAR KAĞIDI NEDİR?

Evlerde dekorasyon, dizayn son dönemlerde oldukça ilgi gören alanlardan. Profesyonel yardımlar alarak ya da kişiler kendi uygulamaları ile evlerinde daha modern, estetik, şık ve dikkat çekici ortamlar yaratmayı seviyorlar. Sadece evler değil, iş yerleri, ofisler ve daha bir çok alanda iç mimari dizayn çalışmaları oldukça ilgilenilen alanlardan. 

Mobilyalar, değişik zemin malzemeleri ve daha bir çok malzeme ile mimari çalışmalar yapmak mümkün. Bir odada tarz değişikliği yaratma söz konusu olduğunda akla ilk gelen duvarlarda değişiklik yapmak olacaktır. 

Bu bazen duvarlara tablo ve çerçeveler ekleme ile olurken bazen boya renginde değişikliğe gitmek olacaktır. Fakat bazen de duvar kağıdı uygulamaları ile daha keskin değişimler yaratılabilmektedir. Duvar kağıtları insanlara daha geniş bir hareket alanı dağladığı için ve daha büyük bir çeşitliliğe sahip olduğu için boyadan daha çok ilgi görmektedir.  


DUVAR KAĞIDI ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Duvar kağıtları zaman içinde geliştirilen çeşitleri ile kullanıcılarına daha konforlu bir yaşam alanı sunmayı sağlayan iç mekan ürünleri haline geldi. En bilindik ve sık kullanılan duvar kağıdı çeşitleri silinebilir diğer adıyla vinil duvar kağıtları, kağıt esaslı duvar kağıtları ve tekstil duvar kağıtlarıdır.


SİLİNEBİLİR (VİNİL) DUVAR KAĞIDI ÖZELLİKLERİ NEDİR?

En çok kullanılan duvar kağıdı çeşididir. Yapısında kağıt astar ile pvc laminasyon denen ikinci bir katman bulunmaktadır. Bu katman sayesinde kolay silinebilir bir yapıya sahip olmaktadır. Leke tutmaması kolay temizlenebilir olması hemen her iç mekanda temizlik ihtiyacını karşılaması sebebiyle sevilerek tercih edilmesini salıyor.  


KAĞIT ESASLI DUVAR KAĞIDI ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Bu daha temel ve ilkel duvar kağıdı çeşididir. Vinil duvar kağıdındaki pvc laminasyon,vinil katman bulunmamaktadır. Bu sebeple silinebilirlik özelliği olmayan tek kağıt katmandan oluşan bir duvar kağıdıdır.


TEKSTİL DUVAR KAĞIDI ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Bakımı daha çok özen isteyen daha zahmetli olarak tabir edilebilecek ama bunun yanında daha şık ve estetik görünümler sunan duvar kağıtlarıdır. Birkaç madde karışımı ile oluşturulmaktadır. Bu duvar kağıtlarında da genellikle kağıt astar taban oluşturulmaktadır. Üst katmanda tekstil, dokuma ve benzeri maddeler kullanılmaktadır. Günlük kullanımdan ziyade daha lüks ve özellikli mekan dizaynlarında tercih edilmektedirler.