Firma Rehberi Nedir?

Faaliyet gösteren tüm firmaların sektör ve kategorik olarak bir arada toplandığı çatıdır. Türkiye’nin çoğalan nüfus yapısına paralel olarak açılan işletme adedi da artmaktadır. Artan işletme adedina göre de işletmeler arası rekabet çok yoğun olmaktadır. Ziyaretçilerin çoğalan greksinimlerini karşılamak ve yoğun rekabet ortamından yararlanmaları ihtiyacına firma rehberleri yanıt vermektedir. Ziyaretçilerin sokak sokak, cadde cadde gezmelerine lüzum kalmadan istedikleri firmayı, ürünü ve kampanyayı bulmaları basitlaşmaktadır. Bu hem fiziki yorgunluğu azaltıyor, hem zamandan tasarruf edilmesini, hem de ekonomik olmasını sağlamaktadır.


Bu gün bundan sonra bir çok firma rehberi yayın yapmaktadır. İnternetin hızlanması ile firma rehberleri de içeriklerini geliştirmiş, ziyaretçilerin aradıklarını daha basit bir şekilde bulmalarını sağlamaktadır. Önceleri firmaların yalnızca adres ve etkileşim verilerine ulaşılırken bundan sonra bugünümüzde firmaların adres, telefon, ürün, fotoğraf, video, sosyal medya hesapları gibi bir çok bilgiye rahat rahat  ulaşabilmekteyiz.


Firmaların girmiş bulunduğu bulgular ışığında hem aradığımızı daha basit buluyor, hem de firmalar arası karşılaştırma olanağı bulabiliyoruz. Firma kaç kere ziyaret edilmiş, aldığı olumlu olumsuz yorumlar neler, firma ile alakalı verdiği puanlar ziyaretçilere tercihlerinde mühim avantajlar sağlamaktadır.