En Uygun Asansör Arıza Hizmeti Burada
Firma Lokasyon Puan Fiyat
NEV-TON ASANSÖR
FİRMAMIZ SAMSUN VE TÜM KARADENİZ BÖLGESİNE HİZMET VERMEKTEDİR ..
/SAMSUN 0 İletişim
Emsa asansör
Firmamız her türlü arıza bakım montaj hizmetleri vermektedir ..
ÜMRANİYE/İSTANBUL 0 İletişim
Fam Asansor Yürüyen Merdiven SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Sektörde 25 yılı aşkın tecrübesi ile her türlü asansör malzeme tedariki servis bakım revizyon modern..
/İSTANBUL 0 İletişim
Berkay asansör
Gece gunduz her turlu ariza bakim onarim ..
/İSTANBUL 0 İletişim
Prizma asansör27
..
ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP 0 İletişim
EXPERT ASANSÖR SİSTEMLERİ SAN TİC LTD STİ
Asansör montaj bakım onarım firmasi..
DEFNE/HATAY 0 İletişim
LUX ASANSÖR
Lux Asansör ailesi olarak, çözüm odaklı çalışma ilkemiz, müşteri odaklı hizmet prensibimiz ve her tü..
KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL 0 İletişim
Sarsmaz asansör
Kalite istiyorsanız birgün mutlaka karşılaşırız ..
/KOCAELİ 0 İletişim
Dörtyol Asansör
..
DÖRTYOL/HATAY 0 İletişim
Erdem asansör
Müşteri memnuniyeti Yüksek iş ahlakı Güven Dost kazanma Sıfır hata Yüksek kalite düşük kazanç ..
/AKSARAY 0 İletişim

AKSARAY  Asansör Arıza Hizmetlerini sizler için listeledik.  Enuygunfirmalar.com 'da AKSARAY Asansör Arıza ile hizmet veren yaklaşık 50 adet AKSARAY  Asansör Arıza üyemiz mevcuttur. Hizmet verenlerimizden en iyi şekilde faydalanmak için  AKSARAY Asansör Arıza listesi üzerinden ilgilendiğiniz hizmet verenin üzerine tıklayarak geçmişte Asansör Arıza ile ilgili hizmetlerini inceliyebilirsiniz.

Asansörler Neden Arızalanır?

Asansörler, otomatik olarak elektrikle çalışan sistemleri barındıran mekanik düzeneklerin olduğu dikey olarak hareketi sağlayan kapalı kabinlerdir. Hem insan hem de yük taşınabilmektedir. Çeşitli güvenlik sistemleri ile kullanımı sağlanmaktadır. Günümüzde kolaylaştırıcılığı sebebiyle hayatımıza çokça giren asansörler kadar arızaları da gündemimizdedir. Asansörler genel olarak uzun süreli olarak sorunsuz kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Ancak servisten yeni çıkan asansörlerin teknik kusurlarının kullanım sırasında ortaya çıkması, kullanım hataları ya da yeterli ve düzenli bakımların yapılmaması sebebiyle arızalanabilir. Arıza sonucunda kabinde birinin olması halinde ciddi sonuçlar doğurabilir.


Asansör Arıza Durumunda Neler Yapılabilir?

Asansör bulunan binada ilgili bir apartman görevlisi ya da yönetici mutlaka bulunmalıdır. Bu kişinin iletişime geçebileceği yetkili bir firma ya da servis olmalıdır. İlgili kişi arıza durumunda müdahale edebilecek donanım ve ekipmana sahip olmalıdır. Binadaki ilgili kişi müdahale etmeli ve yetkili firmaya haber verilmelidir.


Asansör Arıza Sebepleri ve Çözümleri Nelerdir ?

En sık yaşanan sorun asansörün sigortasının atmasıyla yaşanan asansörün hareket etmemesi durumudur. Kabinde biri kalmışsa kişi alarm butonuna basmalı veya görevliyi aramalıdır. Asansör firmasının görevliye vermiş olduğu kapı açma anahtarı ile görevli, asansörde kalan kişiyi kabinden çıkartmalıdır. Sık olarak sigorta sorunu yaşanıyorsa kontaktör kaynaklı bir sorun olabilir. Kontaktör kapakları değiştirilmeli ya da kontaktör değiştirilmelidir. Arızanın onarımı ise yaklaşık olarak 30-45 dakika sürmektedir. Asansör stop ediyorsa arızanın sebebi, flexible kablosunda kopma olabilir. Kablo koptuğu için regülatörün üst makarası stop geçirmeyecektir. Stop kontaklar ya da kopuk olan kablo değiştirilmelidir. Arızanın onarımı ise yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. 

Lirpomp çekildiği halde kabin hareket etmiyorsa, kapının tamponu ya da kilidin kolu değiştirilmelidir. Arızanın onarımı ise yaklaşık yarım saat sürmektedir. Asansörde meşgul lambası devamlı olarak yanıyorsa sanıldığının aksine sorun kendi kendine düzelmeyecektir. Sigortalardan biri atmış olabilir ya da stop geçirmiyor olabilir. Yetkili kişilerin incelemesi ve sorunu çözmesi gerekmektedir. Genelde kabinin içerisinde ve üzerindeki lambalar ile fan ya da kilidin değiştirilmesi ya da lirpormp değiştirilmesi halinde arıza giderilecektir. Arızanın onarımı ise yaklaşık olarak 30 dakika ile 60 Dakika arasında değişmektedir. 

Firma yetkilisinin uzmanlık ve tecrübesine bağlı olarak süre değişebilmektedir.


Asansör Arızalarını Azaltmak İçin Neler Yapılabilir?

Asansör arızalarını en aza indirmek için öncelikle yetkili kişiler tarafından bakımların zamanında yapılması gerekir. Bunun yanında bazı parçaların belli aralıklarla yağlanması gerekir. İhtiyaç duyulması halinde asansör resetleme yapılmalıdır. Asansör kullanımında ise kurallara uyulmalı ve fazla yük yüklenmemelidir. Kapasitesinden fazla kişi aynı anda kabini kullanmamalıdır.