En Uygun Asansör Bakım Hizmeti Burada
Firma Lokasyon Puan Fiyat
NEV-TON ASANSÖR
FİRMAMIZ SAMSUN VE TÜM KARADENİZ BÖLGESİNE HİZMET VERMEKTEDİR ..
/SAMSUN 0 İletişim
Emsa asansör
Firmamız her türlü arıza bakım montaj hizmetleri vermektedir ..
ÜMRANİYE/İSTANBUL 0 İletişim
Fam Asansor Yürüyen Merdiven SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Sektörde 25 yılı aşkın tecrübesi ile her türlü asansör malzeme tedariki servis bakım revizyon modern..
/İSTANBUL 0 İletişim
Berkay asansör
Gece gunduz her turlu ariza bakim onarim ..
/İSTANBUL 0 İletişim
Prizma asansör27
..
ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP 0 İletişim
EXPERT ASANSÖR SİSTEMLERİ SAN TİC LTD STİ
Asansör montaj bakım onarım firmasi..
DEFNE/HATAY 0 İletişim
LUX ASANSÖR
Lux Asansör ailesi olarak, çözüm odaklı çalışma ilkemiz, müşteri odaklı hizmet prensibimiz ve her tü..
KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL 0 İletişim
Sarsmaz asansör
Kalite istiyorsanız birgün mutlaka karşılaşırız ..
/KOCAELİ 0 İletişim
Dörtyol Asansör
..
DÖRTYOL/HATAY 0 İletişim
Erdem asansör
Müşteri memnuniyeti Yüksek iş ahlakı Güven Dost kazanma Sıfır hata Yüksek kalite düşük kazanç ..
/AKSARAY 0 İletişim

AKSARAY  Asansör Bakım Hizmetlerini sizler için listeledik.  Enuygunfirmalar.com 'da AKSARAY Asansör Bakım ile hizmet veren yaklaşık 50 adet AKSARAY  Asansör Bakım üyemiz mevcuttur. Hizmet verenlerimizden en iyi şekilde faydalanmak için  AKSARAY Asansör Bakım listesi üzerinden ilgilendiğiniz hizmet verenin üzerine tıklayarak geçmişte Asansör Bakım ile ilgili hizmetlerini inceliyebilirsiniz.

Asansör Bakımı Neden Önemlidir ?

Asansör ne kadar iyi ve kaliteli olsa da kullanma sıklığı ve taşıdığı yük miktarına bağlı olarak asansörün yıpranma oranı değişir. Sürekli hareket halinde olan asansörlerin parçalarının zamanla işleyişlerinde değişikler olabilir. Bu durum ise düzenli kontroller ile elimine edilebilir. Güvenlik önlemlerinin kontrolü sayesinde muhtemel kazalar da önlenebilir. Bu kontrol ve bakımlar sayesinde olası arızalar minimuma indirilir. Ancak bakım işlemi diğer işlemler kadar ciddi ve önemli bir işlemdir. Alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi bir durumda bakım çalışması yapılsa da bu durum daha ciddi zarar ve arızalara sebep olabilir. Can ve mal kaybı tehlikesi ortaya çıkarabilir. 

Yetkin kişiler tarafından yapılan periyodik bakımlar sayesinde asansörün ve ilgili malzemelerin daha uzun süre gitmesi sağlanmış olur. Böylece can güvenliğinin yanında ekonomik olarak da katkı sağlar. Kaza veya arıza durumunda gereken yüksek meblağlar yerine daha cüzi tutarlarla sorun oluşması engellenir. Bu etkilerinin yanında Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği gereğince belirli sürelerde asansör bakımlarının yapılması zorunlu tutulmuştur. İlgili kişi ya da kat sorumlusuna ise hukuki sorumluluk yüklenerek asansör bakımlarının tam ve zamanında yaptırılması için gerekli tedbirler alınmıştır.


Asansör Bakımında Neler Yapılır?

Asansör tipine göre kullanılan sistemler farklılık gösterecektir. Asansör bakım ihtiyaçları da buna bağlı olarak değişmektedir ancak genel itibariyle bir çerçeve çizmek mümkündür. Rutin bakımın büyük bir kısmı makine dairesinde gerçekleşir. Motorların, jeneratörlerin, anahtarların, kontakların, frenlerin ve kontrollerin rutin olarak yapılmasını içerir. Makine dairesinin temizlenmesi işlemi, her ay düzenli olarak yapılmalıdır. Kurtarma çalışmaları, kullanıma veya yıpranmaya bağlı olarak aksamlarda oluşabilecek sorunların onarımı veya parçaların değişimi yapılır. 

Makine ve motor temizliği esnasında ise ekipman lastikleri kontrol edilir ve gerekirse yağlanır. Turn parçalar kontrol edilir ve gereken bir işlem varsa uygulanır. Yağ ve rulman gresi seviyesi kontrol edilir. Yağlama ve temizlik işlemleri yapılır. Motor kontaktörlerinin kontrolü yapılır ve temizlenir. Asansör iç aksamı kontrol edilir. Kumanda panosu kontrol edilir ve temizlenir. Çalışmayan kontrol elemanı varsa tamir edilir. Motor tren ayarı kontrol edilir, düzgün çalıştığından emin olunur. Frenler kontrol edilir ve aksaklık varsa düzeltilir. En önemli parçalardan biri olan halat kontrolü de ihmal edilmemelidir. Kuyu boyunca halatların kontrol edilmesi gerekir. Çelik halatlar zamanla deformasyona uğrayabilir. Aşınan aksamlar tamir edilmelidir. Tamirin yeterli olmadığı kısımlarda ise parça değişimi yapılmalıdır. 

Asansörün kapı ayarları yapılır. Kapı menteşe kilit ve fişleri kontrol edilir. Otomatik kapı kat ve kabin eşiklerinin temizlenir. Asansör kabinin temizliği yapılır. Kabin içindeki butonların uygun şekilde çalıştığı kontrol edilir. Sorunlar varsa tamir edilir.  Kabin içi acil durum durum sistemlerinin kontrolü yapılır. Arıza varsa tamir edilir. Bu aşamaların eksiksiz olarak asansörün kullanım sıklığına bağlı olarak haftalık, aylık ve yıllık olarak düzenli şekilde yapılması tehlike oluşmaması adına önem taşımaktadır. Bakım süresince arıza varsa sorun giderilene kadar bunların belirtildiği etiketler yapıştırılır. Arıza yoksa olmadığına ve güvenle binilebileceğine dair etiket yapıştırılır. Gerekli raporlamalar yapılır.