En Uygun Asansör Montaj Hizmeti Burada
Firma Lokasyon Puan Fiyat
NEV-TON ASANSÖR
FİRMAMIZ SAMSUN VE TÜM KARADENİZ BÖLGESİNE HİZMET VERMEKTEDİR ..
/SAMSUN 0 İletişim
Emsa asansör
Firmamız her türlü arıza bakım montaj hizmetleri vermektedir ..
ÜMRANİYE/İSTANBUL 0 İletişim
Fam Asansor Yürüyen Merdiven SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Sektörde 25 yılı aşkın tecrübesi ile her türlü asansör malzeme tedariki servis bakım revizyon modern..
/İSTANBUL 0 İletişim
Berkay asansör
Gece gunduz her turlu ariza bakim onarim ..
/İSTANBUL 0 İletişim
Prizma asansör27
..
ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP 0 İletişim
EXPERT ASANSÖR SİSTEMLERİ SAN TİC LTD STİ
Asansör montaj bakım onarım firmasi..
DEFNE/HATAY 0 İletişim
LUX ASANSÖR
Lux Asansör ailesi olarak, çözüm odaklı çalışma ilkemiz, müşteri odaklı hizmet prensibimiz ve her tü..
KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL 0 İletişim
Sarsmaz asansör
Kalite istiyorsanız birgün mutlaka karşılaşırız ..
/KOCAELİ 0 İletişim
Dörtyol Asansör
..
DÖRTYOL/HATAY 0 İletişim
Erdem asansör
Müşteri memnuniyeti Yüksek iş ahlakı Güven Dost kazanma Sıfır hata Yüksek kalite düşük kazanç ..
/AKSARAY 0 İletişim

AKSARAY  Asansör Montaj Hizmetlerini sizler için listeledik.  Enuygunfirmalar.com 'da AKSARAY Asansör Montaj ile hizmet veren yaklaşık 50 adet AKSARAY  Asansör Montaj üyemiz mevcuttur. Hizmet verenlerimizden en iyi şekilde faydalanmak için  AKSARAY Asansör Montaj listesi üzerinden ilgilendiğiniz hizmet verenin üzerine tıklayarak geçmişte Asansör Montaj ile ilgili hizmetlerini inceliyebilirsiniz.

Asansör Montajı Nedir?

Asansör montajı nitelikli ekipler tarafından binaların asansör boşluklarında yapılmaktadır. Zor şartlarda yapılan ve ciddi sonuçlar doğurabilecek bir görevdir. Montaj firmasına bağlı olarak ekibin ve ekipmanın kalitesine göre montaj süresi değişmektedir.

Asansör montajında, kabinin yerleştirileceği boşluğa göre taşıyıcı halat modeli belirlenir. Daha sonra montaj işlemleri tamamlanarak asansör kullanıma hazır hale gelir. Montaj ekiplerinde mühendis ve teknikerler bulunmaktadır. Müşterinin isteğine göre hazırlanan projenin ardından montaj ve son kontrollerin ardından süreç tamamlanmış olur.


Asansör Montajında Hangi Sistemler Kullanılır?

Asansör montajı sırasında asansör kuyusu dar olduğu için montaj ekibi zorlanmaktadır. En çok problem yaşadığı kısım ön giriş ve asansör kabininin arka duvarlarıdır. Asansör duvarlarında geçmeli sistem yaparak kabin montajı daha kolay yapılabilmektedir. Asansör tavanının içinde herhangi bir değişiklik yapmak ise diğer bir güçlüktür. Bunun için de menteşeli asansör tavan sistemi geliştirilmiştir. Bu sayede asansör kabininin içinden rahatlıkla asansör tavanı açılabilmektedir. Değişiklik yapıldıktan sonra aynı şekilde de tekrar kapatılabilmektedir. 

Asansör kullanıcıları açısından önem taşıyan konulardan biri olan kabin havalandırması güçlü olmalıdır. Elektrik kesintisi halinde, asansör kullanıcısının ekstra paniklememesi ve güçlük çekmemesi için asansör kabin duvarlarında ayrıca havalandırma delikleri bulunmakta ve bu havalandırma delikleri sayesinde kullanıcılara ferah bir ortam yaratılmaktadır. 

Asansörün kabin duvarına arkadan sabitlenen küpeşteler zamanla gevşeyebilir. Bu durumda asansör kabininin iç kısmından da sıkıştırma veya değiştirme özelliği mevcuttur.


Asansör Montajı Nasıl Yapılır?

Projeler çizildikten sonra asansör kuyusunun Asansör yönetmeliğine uygunluğunu kontrol etmek adına mühendisler inceler ve gerekli kontrolleri yaparlar. Asansör kuyusunun rölövesi alınır ve uygunluğu anlaşılır. Asansör kabin ve denge ağırlığının düz çıkıp inmesini sağlamak için ray ve konsol montajı tamamlanır. Bunun ardından kapı montajı yapılır. Bu kısımlar bittikten sonra makine dairesi montajına geçilir. Makine motor, makine sehpası ve asansör kumanda panosu montajı ile elektrik panosu montajı tamamlanır. Bunların ardından kaba inşaat ve tadilat işleri varsa bunlar yapıldıktan sonra montaja devam edilir. Kapı kenar tadilatları ve sahanlık döşemeleri yapılır. 

Sonrasında kabin tablo tesisatıyla montaja devam edilir. Asansör buton montajları yapılarak asansör kabini hazır hale getirilir. Kabin kurulumunun ardından taşıyıcı halat montajı yapılır ve emniyet sistemi bağlantıları yapılarak montaj tamamlanır. Asansöre ait tüm elektrik bağlantıları gerçekleştirilir. Asansör montaj ustasının kontrolünde çok düşük hızlarda çalıştırılarak ince ayarlar ve kontroller tamamlanır.