En Uygun Bahçe Kapısı Hizmeti Burada

  Bahçe Kapısı Hizmetlerini sizler için listeledik.  Enuygunfirmalar.com 'da Bahçe Kapısı ile hizmet veren yaklaşık adet   Bahçe Kapısı üyemiz mevcuttur. Hizmet verenlerimizden en iyi şekilde faydalanmak için  Bahçe Kapısı listesi üzerinden ilgilendiğiniz hizmet verenin üzerine tıklayarak geçmişte Bahçe Kapısı ile ilgili hizmetlerini inceliyebilirsiniz.

Bahçe Kapısı Neden Kullanılmalıdır?

Otomatik bahçe kapıları motor sistemleri iş yerleri, siteler veya apartman giriş-çıkışları gibi alanlarda sıcak, soğuk, yağmur ve kar gibi hava olaylarından etkilenmeden kişinin aracından inmeden güvenli şekilde binaya giriş ve çıkış işlemini yapmasını sağlar. Tek bir komutla kontrol edilebildiği için hem pratik hem de yabancıların kullanımına uygun olmaması sebebiyle güvenli bir kullanım sunmaktadır. Bu sayede rahat, huzurlu, konforlu ve güvenli bir ortam sunduğu için giriş çıkışların yoğun olduğu yerlerde kullanılmaktadır. 

Montajında ise yapıya zarar vermeden, her ortamda uygun kurulum seçenekleri mevcuttur. Elektrik kesintisinde pratik bir şekilde motoru devre dışı bırakıp kapı elle açılıp kapanabilir. Güçlü, paslanmaz, tozlara karşı korumalı ve kolayca temizlenebilen gövdesi sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Kapı otomasyon sistemleri kapının ağırlığına, büyüklüğüne ve malzemesinin cinsine bakılmaksızın her türde kapıya hiçbir sorun olmadan farklı motor tipleriyle başarıyla uyarlanabilir.


Bahçe Kapısı Türleri Nelerdir?

Yana kayar kapılarda genellikle ray üzerinde kayan tek bir kanat vardır. Kapının açılıp kapanabilmesi için gereken uzun ve dar boşluğa sahip yapılarda bu tip girişler tercih edilebilir. Bu tip kapılar; geniş girişler, yokuşlara yerleştirilmiş girişler ya da dairesel kapıların açılması için yeterli alanın olmadığı durumlarda bahçe girişi, apartman girişi, endüstriyel tesis ve otopark girişleri gibi uygulama alanlarında en ideal seçim olacaktır. 

Hem konforlu hem de emniyetli farklı taşıma kapasitesi ve farklı sıklıkta kullanıma uygun motor seçenekleri ile kullanılabilmektedir. Emniyet fotoseli ve elektromekanik debriyaj emniyet sistemleri sayesinde kapı arasına sıkışmalar da engellenmiş olur. Otomatik yana kayar garaj ve bahçe kapısı motoru olarak kullanılan motorlar kapı kanat uzunluk ve ağırlıklarına göre sınıflandırılmaktadır.

Dar girişli alanlar için ideal bir çözüm olan dairesel olarak çalışan kapılar, kanat hareketlerini otomatik olarak yapmayı sağlar. Genelde villa ve çok yoğun olmayan yerlerde tercih edilmektedir. Kanatlı kapı motoru tercih edilirken kanat uzunluğu, ağırlığı ve kapının fiziksel özelliği önem taşımaktadır.

Mevcut kapı ölçü ve tiplerinin müşteriye uymaması halinde bir veya daha fazla tasarımcının müşteri ihtiyaç ve isteklerine göre özel tasarım ve üretim yapması ile oluşturulan kapı modelleri de bulunmaktadır. Yeni tasarım ve üretimle birlikte klasik bir kapıdan ziyade etkileyici ve müşterinin dilediği sağlamlıkta bir demir döküm ürününe dönüşecektir. Ahşap, cam veya ayna gibi materyallerle tamamlanarak kişinin dilediği tasarımlar bahçe kapılarına da aktarılabilmektedir. Bu tasarım kapılar ise hem misafirler hem de ev sahipleri açısından güzel ve önemli bir izlenim sağlayacaktır. Özel tasarım bahçe kapıları isteğe göre; kumandalı, sinyalli, içeriden butonlu veya da manuel açılabilir şekilde dizayn edilebilmektedir. Güvenlik açısından en çok tercih edilen model ise uzaktan kumanda ile açılabilen kapılar olmaktadır.