En Uygun Bahçıvanlık İşleri Hizmeti Burada

  Bahçıvanlık İşleri Hizmetlerini sizler için listeledik.  Enuygunfirmalar.com 'da Bahçıvanlık İşleri ile hizmet veren yaklaşık adet   Bahçıvanlık İşleri üyemiz mevcuttur. Hizmet verenlerimizden en iyi şekilde faydalanmak için  Bahçıvanlık İşleri listesi üzerinden ilgilendiğiniz hizmet verenin üzerine tıklayarak geçmişte Bahçıvanlık İşleri ile ilgili hizmetlerini inceliyebilirsiniz.

Bahçıvanlık İşlerini Kim Yapar?

Bahçıvanlık işleri, eski zamanlarda insanları rahatlatan bir hobi olarak görülüp sadece bahçedeki çiçeklere bakmayı ifade etse de günümüzde kapsamı çokça genişlemiştir. İş tanımının genişlemesiyle ve teknolojinin ilerleyişiyle bahçıvanlık işleri de profesyonelleşmiştir. 

Bahçıvanlar bahçe ve parklardaki bitkileri büyütmekle ve bitkilerin gelişimiyle ilgilenen görevlilerdir. Çalıştıkları bahçeye göre kimi zaman sadece süs bitkileri ile ilgilenirken kimi zaman da sebze ve meyve yetiştiriciliği yaparlar. Bağ, bahçe, sera ve fidanlık gibi alanlarda toprağı hem ekim hem de dikime hazırlamaktadırlar. Ağaç, sebze, fide, çiçek dikme, çim ekme ve bunların bakım işleri gibi işlemleri yaparlar.


Bahçıvanlık İşleri Nelerdir?

Bahçıvanlık işleri bağ, bahçe, sera ve fidanlıklarda ekilecek olan kaliteli tohumları bulmak, toprağın ekim ve dikime hazır hale gelmesi için gübreleme işlemi yapmak, önlem ya da hastalıkların giderilmesi için ilaçlama yapmak, toprağı havalandırmak, bitkilerin türüne göre vaktinde dikim yapmak, bitkileri çapalamak, yabani otları temizlemek ve budamak, belli aralıklarla çim biçmek, çimlerin sağlıklı şekilde kalabilmeleri için çimleri havalandırmak, kesmek, mevsimine göre çiçek dikerek onların bakımlarını yapmak, ağaçları budamak, fide ve fidan yetiştirmek, bitkiler için gerekli olan aşıları yapmak, çalışılan alanı temiz tutmak, bitki, çiçek ve ağaç gibi tüm unsurların sağlıklı bir şekilde büyüyebildiklerinden emin olmak, organizasyon durumunda süsleme yapmak gibi işleri kapsamaktadır.  


Bahçıvanlık İşleri İçin Neleri Bilmek Gerekir?

Beden gücünün de gerektiği bahçıvanlık işlerinde bitkileri iyi şekilde tanıyor olmak, bahçe düzenleme bilgisine sahip olmak, bahçe makinelerine hakim olarak ve makineleri iyi şekilde kullanabiliyor olmak, toprak bakımını zamanında ve nasıl yapıldığını bilmek, bitkilerin beslenmesi ve sulamasını iyi takip etmek, Tohumdan üretimi bilmek, fide ve fidan dikimini bilmek, budama ve bağlama gibi işlemleri yapabilmek, saksı toprakları ve saksıda bitki yetiştirme konusunda yetkin olmak, vejetatif üretimi biliyor olmak gerekir. Tüm bunların yanında aynı zamanda gündemi, bitkilerle ilgili son gelişmeleri, bahçede karşılaşılan sorunların nasıl çözülebileceğini ve bu gibi çeşitli bilgileri sürekli olarak canlı tutmak gerekmektedir. Bu sayede kusursuz bahçıvanlık işleri yapmak mümkün olacaktır