Son dönemler etrafta ne kadar çok baharatçı, aktar dükkanı olduğunu fark etmişsinizdir muhakkak. Türk insanının vazgeçilmezi olan baharatların binbir türlüsünü bulabileceğiniz bu aktar dükkanları her ne kadar küçük görünsede aslında sahiplerine son derece iyi kazançlar sağlıyor.

Sizde kendi baharatçınızı açmakaktar dükkanı açmak istiyorsanız bu yazımızı muhakkak okuyun.

Aktar açmak istediğiniz bölgedeki vergi dairesine, esnaf ve sanatkarlar odasına kaydınızı yaptırın. Satmayı planladığınız paket baharatların sağlık bakanlığına bağlı ekipler tarafından denetlenmesi gerekebilir.

İş planınızı hazırladıktan sonra baharat tedariğinizi yapacağınız yeri iyi seçin. Bu konuda Eminönü'ndeki Tarihi Mısır Çarşısı veya Kapalıçarşıya giderek birçok baharat toptancısı ile görüşebilirsiniz.

Satacağınız baharatları paketleyip etiketleme işlemi yapabileceğiniz bir tezgah edinin. Satacağınız tüm baharatlar için ayrı ayrı saklama kapları, çekmeceler ve bunların üzerinde nerede ne olduğunu yazan etiketler hazırlayın.

Bilmediğiniz ürünü satmayın! Kalitesinden şüphe ettiğiniz veya faydasını bilmediğiniz ürünleri kesinlikle satmayınız.

Toptancınız ile karlı anlaşmalar yapın unutmayınki bir malı alırken kazanırsınız, satarken değil! Toptan alımlarınızda büyük indirimler isteyin.

Ürünlerinizin pazarlaması için ilgili fuarları kaçırmayın, yeniliklerden haberiniz olsun. Sadece baharat değil konusu yemek olan her türlü fuarı yakından takip edin.Çağa ayak uydurun teknolojinin nimetlerinden faydalanın, baharatlar hem hafif hemde bozulmaz ürünlerdir, paketlemeleri son derece kolaydır. İyi bir internet sitesi yaptırıp tanıtımınızı yapın veya internette toptan satışa yönelin.

Aktar Açmanın Maliyeti Nedir? – Baharatçı Açmanın Maliyeti Nedir?

Elbette iş kurak için iyi bir iş planı hazırlamak gerekir. Bu iş planı neticesinde ortalama maliyetiniz ortaya çıkacaktır. Fakat bir aktar açmanın maliyeti ortalama olarak 20.000 – 40.000 TL arasında değişmektedir