Çiğ köfte dükkanı açmak 2019

2019 yılında ülkemizin dört bir köşesinde açılmayan başlayan ve 2019 yılında da, her geçen gün sayıları artmakta olan çiğ köfte dükkanlarını bilirsiniz. Sizde bu zincire dahil olmak istiyor iseniz, sizin için önemli tavsiyelerimiz var. Çiğ köfte dükkanı açmak 2019 isimli yazıda, gerekli belgeler, maliyeti, kârlı mı, mantıklı mı gibi kafanızda ki bir çok soruya mantıklı cevaplar bulacaksınız.

Çiğ köfte dükkanı açmak istediğinize eminmisiniz?

Öncelikle neden bu işi yapmak istiyorsunuz. Etrafınız da ki çiğ köfte dükkanlarının çok para kazandığını mı düşünüyorsunuz. Ya da mahallenizde ki en büyük eksiklik çiğ köfte dükkanı mı? Bu sorulara mantıklı cevaplar verebiliyor iseniz, bu işi yapmaya niyetlisiniz demektir. Şimdi sizlere kaliteli bir çiğ köfte dükkanının nasıl açıldığını anlatacağız.

Çiğ köfte dükkanı açmak için yer seçimi 2019


İş yerinizi tutmadan önce iyi bir araştırma yapmak zorundasınız. Çiğ köfte türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olsa da, hiç kimse çiğ köfte yemek için iki otobüs değiştirip, yaz kış yollarda çile çekmez. Bu nedenle müşteri kitlenize en yakın mesafe de, düzgün bir iş yeri kiralamak zorundasınız. Tabi bu iş yerinin de belirli kriterlere uyması gerekmektedir. Kısaca bahsetmek gerekirse, dükkanın boyutu, lavabosu bulunup bulunmadığı, ısınması, servis masaları için bölüm, vitrin için uygun bir cephe gibi kriterlerdir. İyi seçim yapın. Çünkü iş yerini değiştirmek hem maddi hemde manevi açıdan sizi sıkıntıya sokabilir.Çiğ köfte dükkanı açmak ne kadara mal olur?

Çiğ köfte dükkanını açmaya karar verdiğinize ve iş yerinin açılacağı yeri belirlediğinize göre, şimdi sırada maliyet hesaplaması var. İşe başlamadan önce, iyi bir iş planı yapmanız, üç gün sonra dükkanı kapatmanızı engelleyecektir. Çiğ köfte dükkanları çok ayrıntı gerektiren iş yerleri olmasa da, sizin için önemli olduğunu düşünüyorum. Bu kapsamda, iş planınız da en önemli hususlardan biri de, kaç paraya ihtiyacınız olduğudur. İyi bir hesaplama yapmak zorundasınız. Bu hesaplama da hiçbir ayrıntıyı atlamamalısınız. Bu sebeple size bir kaç örnek vermek istiyorum.


Çiğ Köfte Dükkanı Açmanın Maliyeti


İşyerinin aylık ve yıllık kirası ile kira artışı, iş yerinde çalışacak olan kişi sayısı ve çalışanları sigortaları ile maaşları, dükkanın dizaynı için gerekli olan harcamalar, yazarkasa akıllı pos cihazı için yapılacak harcamalar, masalar sandalyeler ve servis malzemeleri, vitrinde bulunması gereken çiğ köfte buzdolabı, aylık ve yıllık ödemeniz gereken vergiler ve Belediye’ ye verilen çöp, emlak, reklam gibi vergiler. İş yerinin tanıtımı için yapılacak açılış giderleri, reklam, broşür maliyetleri vb. giderleri de iş planınıza dahil edin. Kullanıcılarımızdan gelen en yoğun talepler arasında, 10 bin liraya çiğ köfteci açabilirmiyim? Çiğ köfte dükkanı açmak kaç para, çiğ köfteci giderleri neler? gibi sorulardır. Bazı bölgeler de 10 bin liraya çiğ köfte dükkanı açılabiliyor iken, bazende sadece dükkan için 100 bin lira harcayabilirsiniz. Hesabınızı iyi yapın. Eğer iş yeri açmak için kredi veya finansmana ihtiyaç duyuyor iseniz, KOSGEB hibe kredileri araştırabilirsiniz.