En karlı bayilikler ve karlı iş fikirleri

Günümüzde bir çok firmadan gerek gıda gerekse giyimden teknolojik ürünlere her alanda bayilik alma imkanına sahipsiniz. Lakin kimi bayilikler az bir sermaye ile kimisi sermayesiz kimisi de sermayesi oldukça yüksek düzeyde bayilik vermektedir. Bayilikler her iş grubunun kendi bütçesi ve işleyişi bazında farklı fiyatlandırmalar ile bayilik almak isteyenlere sunulur. Bir çok bayilik veren firmalarbulunmaktadır peki hangi firma daha kazançlı bir alt yapı kurmanızı sağlayacak? Girişimcilere yönelik en karlı bayilikler nelerdir? En karlı yatırımen kazançlı iş fikirleri hangileridir?

Yeni iş fikirleri olanlara ve girişimcilere dair en karlı bayiliği bulmak için bazı ön görü ve detaylar bulunmaktadır. Bayilik veren firmalar kapsamında bulunan tüm mailleri ve bilgileri gözden geçirmeniz gerekmektedir. Bu firmalar ile ilgili bilgi edinip gözlemde bulunmanızı sağlar. İş bakımından ince eleyip sık dokuyarak işin avantaj ve dezavantajını araştırıp bilgi sahibi olmuş olursunuz.

Bayilik veren firmalar

Bayilik veren firmalar kapsamında araştırmanız gereken bazı soru cevap şeklinde bilmeniz gereken önemli kavramlar bulunmaktadır.

  • Ana firma bölge seçim konusunda en iyi bölgeleri belirlemiş mi?
  • Ana firmaya bağlı bayilikler aylık, senelik ne kadar kar elde ediyor?
  • Ana bayilikler ve bayiler bulunduğu konum ve kar oranlarından memnun mu?
  • Pazarlama teknikleri ve reklam alanında belirli bir programlama ile planlaması var mı?
  • İşin ileriye dönük faaliyetler ve kar kazanç  oranlarında her hangi bir büyüme gözlemlemekte mi?
  • Vizyonları nelerdir?
  • Bayilikler neye dayanarak kar ve kazanç konusunda bayilik almayı tavsiye  ediyor. Tüm bu soruları araştırıp gerekli bilgilerin cevabını iyi değerlendirmek gereklidir.Bayilik veren firmaları araştırıp firma bünyesine dahil olan bayilikleri araştırarak onların bu konu ile ilgili fikirler alıp onların bayilik açtıkları firmalar ile ilgili düşünce ve iş sektörüne dair ayrıntılı incelemede bulunmalısınız. Bu durumda onlarda sizin bu talebinize karşılık olumlu yaklaşacaklardır.

En karlı yatırım

Eğitim masrafları, bayilik kullanım bedeli, donanım ve ekipman , pazarlama alanında ödenecek olan tutarlar ile ilgili bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra avukat masrafları, bayilik ortamı ve muhasebe tavsiyesi bazında tüm detayları da inceleyip maliyet bütçenizi o doğrultuda ayarlamalısınız.

En karlı iş fikirleri

Kar adını verdiğimiz kavram size gelir sağlanan düzeyin giderleri karşıladıktan sonraki elinizde kalan tutardır. Kar bir işe başlarken en ön planda tutulan kavramlardan bir tanesidir ki kimse kar etmeyeceği sadece kendi giderini karşılayacağı işe değil hem giderlerini karşılayıp hem de birikim yapabilmek amaçlı büyüyüp faaliyet göstermeye dayalı kar edeceği işleri seçmektedir.

Giderler ile ilgili olarak kira, maaş, ürünler ve benzeri gider masrafları ile ilgili kabataslak bir tablo oluşturup ne kadar gelir elde etseniz ne kadarı masraflara gitse ne kadarının size kalacağını hesaplayıp bulmalısınız.

Başarılı en kazançlı bayilik veren firmaları seçebilmeniz için brüt kar marjı, geçmiş dönemlere ait artan satış tutarı, net kat marjı, cari oranı ve yatırım karlılığı incelenmelidir.