Malumuzun kara kış kapıda, peki neden kış mevsiminde evde oturmak yerine bu dönemi bir fırsata çevirmiyorsunuz?

İnsanlar her mevsim farklı şeylere ihtiyaç duyar, dönemlikte olsa aslında kış aylarında yapılacak işler çok fazla. Bu yazımızda sizlere kışın yapabileceğiniz işler hakkında bazı örnekler vereceğiz.

Kışın Ne İş Yapılır?

Aklımıza gelen bazı iş fikirlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz, ilham verici bu yazıdan sonra eminiz sizinde aklınıza birçok farklı fikir gelecektir. Belki biraz üşüyeceksiniz ama kısa sürede iyi kazançlar elde etme şansını yakalayacaksınız :)

Lastik Ziniciri Satışı Yapmak

Kışın araçların kış lastiği takma zorunluluğu olduğunu hepiniz muhtemelen biliyorsunuzdur. Peki kışın zincir bulundurmanın zorunlu olduğunu da biliyormuydunuz?

Karayolu Trafik Kanunu ve İlgili Karayolu Trafik Yönetmeliği gereğince kış lastiği ve zincir bulundurmak zorunlu!

İnternetten uygun fiyata alacağınız lastik zinciri, lastik paleti ve benzeri ürünleri kışın yoğun araç akışı olan bölgelerde satabilirsiniz. Örneğin; dağ yollarında, kayak merkezi yollarında veya yoğun kar görülen yerlerde.

Toplu zincir alımlarınızda satıcı ile görüşüp daha uygun fiyatlara bu ürünleri temin edebilirsiniz.

Sıcak İçecek Servisi Yapın

Yine aynı şekilde yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde uygun fiyatlara sıcak içecek servisi yaparak hatırı sayılır gelir elde edebilirsiniz. Ufak stand gibi bir tezgah sizin için maliyetsiz ve yeterli bir çözüm olacaktır.

Çay ve kahveden ziyade insanların özellikle kış aylarında görmeye alışık olduğu, mevsimin güzelliklerini çağırıştıran içecekler satarsanız daha etkili olacaktır. Örneğin sıcak bir salep veya boza ile birlikte kavrulmuş leblebi satmanız insanlara kışın geldiğini ve unuttukları duyguları yeniden hatırlatacaktır.

Kıyafet ve Giyim Aksesuarları Satın

Kış aylarında havaların soğuması ile insanlar hasta olmamak için mevsimsel kıyafetlere ve aksesuarlara yönelir. Bu dönemlerde bu tarz eşyaların satışları artmaktadır. Sizde belirlediğiniz stratejik bir noktada veya internet üzerinden şapka, eldiven, atkı gibi aksesuarlar veya mont, yelek, kazak gibi kıyafetler satabilirsiniz.

Araçlar İçin Kış Bakım Kitleri – Soğuk Hava Sepetleri Satın

Araç sahiplerinin kış aylarında ihtiyaç duyabilecekleri ufak gereçleri tek bir ambalajta toplayarak satışlar yapabilirsiniz.Örneğin; piller, pille çalışan fenerler ve benzeri ufak elektronik aletler, kar ve buz kazıyıcılar, küçük ilk yardım seti, antifriz benzeri ucuz ama etkili solüsyonlar, buğu önleyici spreyler.

Eğer İyi Biliyosanız Kış Sporları Eğitimi Verin

Daha öncesinden kayak, snowboard gibi kış sporları yaptıysanız ve bu konuda eğitimli iseniz kayak tatili bölgelerinde ufak çapta eğitmenlik yapabilirsiniz. Kayak sezonu açılır açılmaz amatör bir internet sitesi yaptırıp reklam verebilirsiniz veya bu tarz ilanların yayınlandığı tüm mecralara reklam verip müşteri yakalayabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki bu iş profesyonellik gerektiren bir iştir.

Daha bunlar gibi birçok iş fikrini hayata geçirebileceğiniz kış aylarında dikkatli iş planları hazırlayarak ve reklamınızı iyi yaparak güzel gelirler elde edebilirsiniz, fakat bir işe başlamadan önce yapmaya karar verdiğiniz işe bağlı olarak ilgili resmi kurumlardan izin almayı unutmayınız.