King Paolo, teknoloji ve Ar-GE yatırımlarına önem veren bir firma olarak 5 bin metrekare alana sahip fabrikasında üretim yapıyor. Kurumsal kadro profesyonelliği ve uzman tasarım ekiplerine öncelik veren firma, tasarım çalışmalarında gençliğin bakış açısına öncelik veriyor.

Türkiye'de klimalı ayakkabıları ilk kez tasarlayan ve üreten King Paolo firmasının dünyadada çeşitli başarıları mevcuttur. Firma gerek ar-ge çalışmaları, gerekse tasarımsal süreçlerin tümünde bilimsel verilere dayanmayı prensip haline getirmiş durumda.


King Paolo, ürünlerinde, sağlık, rahat kullanım ve tasarımda şıklığı ön plana alan modeller ile öne çıkıyor. Klimalı ayakkabılar, içerisinde bulunan özel pompalama sistemi ile ayaklara hava akışının rahat sağlanması ve hava dolaşımının ayağı rahatlatmasını sağlıyor. 

Ayrıca bu modellerin içi ve dışı su bazlı derilerle dizayn edildiği için ayaklarda bakteri ve nem oluşmasını minimum seviyeye indirerek ayak sağlığını korumayı amaçlıyor.


King Paolo Klimalı ayakkabı modelleri doktor onaylıdır. Romatizma, topuk dikeni, nasır, diyabet gibi hastalıkların tedavi süreçlerinde hastalara büyük katkı sağladığı söyleniyor. Tabi bu tip bilgilerin doğruluğunu firma yetkililerniden öğrenmeniz daha doğru olur. Xfikir olarak kendimiz denemediğimiz bir ürün hakkında yönlendirici yorum yapmamız doğru olmaz.

Firma, ar-ge çalışmalarına ve Türkiye'de yeni yatırım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yeni ürünler, farklı konseptte, her yaş kesimine hitap eden dinamik tasarımlar ile yoğun olarak analiz ve creatif çalışmalarına devam eden firma, girişimciler için bayilik fırsatı sunuyor.

King Paolo ükle çapında 300 den fazla bayilik ile hizmet veriyor.

King Paolo franchise şartlarına göz atacak olursak, 100 m2 büyüklüğünde bir mağaza yeterli. Bir mağaza için yatırım maliyeti ortalama 400 bin TL.