En Uygun Kartonpiyer ve Alçı Hizmeti Burada
Firma Lokasyon Puan Fiyat
Genç dekorasyon
..
MALTEPE/İSTANBUL 0 İletişim
Mnk home dizayn
Güçlü ekip temiz iş..
ŞAHİNBEY/GAZİANTEP 0 İletişim
Genç yapı dekorasyon
..
BEYLİKDÜZÜ/İSTANBUL 0 İletişim
Malik dekorasyon
..
ERENLER/SAKARYA 0 İletişim
Erdoğan yapı dekorasyon
..
/HATAY 0 İletişim
AYDIN BOYA DEKORASYON
Karadeniz bolgesinin tek adresi. Yaptığımız işleri titizlik ile yapar ve teslim ederiz. Boya, alçı ,..
MERKEZ/DÜZCE 0 İletişim
Sumeli yapı
..
KADIKÖY/İSTANBUL 0 İletişim
DOĞAN DEKARASYON
Müşteri memnuniyeti iş ahlakı önceliğimizdir mesleğimden tecrübeliyim işçiliğimiz temizdir..
KEÇİÖREN/ANKARA 0 İletişim
Nursah Alçı boya badana
Temiz işçilikle dairenizi boya badana sini size teslim edelim..
GAZİOSMANPAŞA/İSTANBUL 0 İletişim
öz temiz boya
..
ESENYURT/İSTANBUL 0 İletişim

İSTANBUL  Kartonpiyer ve Alçı Hizmetlerini sizler için listeledik.  Enuygunfirmalar.com 'da İSTANBUL Kartonpiyer ve Alçı ile hizmet veren yaklaşık 122 adet İSTANBUL  Kartonpiyer ve Alçı üyemiz mevcuttur. Hizmet verenlerimizden en iyi şekilde faydalanmak için  İSTANBUL Kartonpiyer ve Alçı listesi üzerinden ilgilendiğiniz hizmet verenin üzerine tıklayarak geçmişte Kartonpiyer ve Alçı ile ilgili hizmetlerini inceliyebilirsiniz.

KARTONPİYER VE ALÇI NEDİR?

Kartonpiyer ve alçı ikisi de dekorasyon ve inşat yapı malzemeleridir. Çeşitli alanlarda oldukça sık kullanılan malzemelerdendir. Detaylı tanım yapmak gerekirse kartonpiyer, dekoratif ek duvar olarak açıklanabilir. Genellikle hafif yapıda dekoratif desenli ve duvar köşelerine perde önlerine eklenen görüntü güzelleştirici yapı malzemesidir.  Alçı ise birçok çeşidi olan kireçten oluşturulan sıvı hale getirilip sürülen ve kuruması ile sertleşip sağlam bir hale gelen mimaride ve inşaatta sık kullanılan yapı malzemesidir. Alçı çeşitlerinden biri de kartonpiyer yapımında da kullanılmaktadır. Kartonpiyer ve alçı arasında bu açıdan da bir bağlantı bulunmaktadır.  


KARTONPİYER FAYDALARI NEDİR?

Kartonpiyer ucuz ve kullanışlı bir dekorasyon ürünüdür. Kartonpiyer kısa sürede hazırlanabilmesi ve hemen monte edilebilmesi ile sıkça tercih edilmektedir. Geçen zaman içerisinde demode bir hal aldığını iddia edenler yanında severek bir çok evde de kullanılmaya devam edilmektedir.


KARTONPİYER FİYAT NEDİR?

Kartonpiyer fiyatları oldukça makuldür. Ayrıca kolayca monte edilebilen bir ürün olduğu için kendiniz de satın alarak monte edebilirsiniz. Belli ölçülerde hazır satılan kartonpiyerlere hırdavatçı ve yapı malzemesi satan mağazalar ve internet üzerinden araştırma yöntemi ile ulaşabilirsiniz.  


ALÇI KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Evlerde tavan kaplama delik, çatlak benzeri kusurları kapatma ve yamama işlemleri için alçı tercih edilir. Alçının birçok çeşidi vardır ve bunlardan bazıları bu amaçla bazıları inşaatta blok amaçlı bazıları da kartonpiyer ve benzeri dekoratif çalışmalarda kullanılır. Her biri sıvı halde kullanılır ve ardından kurumaya bırakılır. Kuruması ile sabitlenir ve sertleş, sağlam hal alır.  


ALÇI ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Alçı çeşidi oldukça fazladır. Hangisini hangi amaçla kullanacağınızı tercih etmekte tereddüt ve bilgisizlik sorunu çekiyorsanız bir uzmandan yardım almanızda fayda vardır. Genel olarak alçı çeşitleri sıralamak gerekirse ;

  • Perlitli sıva alçısı
  • inşaat sıva alçısı
  • Saten perdah alçısı
  • Derz dolgu alçısı
  • Kartonpiyer alçısı
  • Makine sıva alçısı sayılabilir. 

Bunlar dışında da çeşitler bulunmakla birlikte en sık kullanılanlar yukarıdaki gibidir. Her birinin ortak özelliği toz biçimde olması sulandırma yöntemi ile sıvı, cıvık ve bir bakıma macun yapısına getirildikten sonra kullanılmasıdır.