En Uygun Özel Ders Hizmeti Burada
Firma Lokasyon Puan Fiyat
almanca özel ders
Alman dili ve edebiyatı bölümünü iyi bir derece ile tamamladım. 4 yıldır özel okulda almanca öğretme..
BEYLİKDÜZÜ/İSTANBUL 0 İletişim
Naci Hodja
Özel İngilizce Dersinde 20+ yıllık deneyim. İster sınav başarısı için olsun ister genel İngilizce eğ..
PENDİK/İSTANBUL 0 İletişim
Fen bilgisi öğretmeni
Merhaba ADANA ilinde tecrübeli FEN BİLGİSİ öğretmeniyim.. ilköğretim öğrencilerine tüm derslerden 5-..
ÇUKUROVA/ADANA 0 İletişim
İsmail Çavuş
Ucuz özel ders veriyorum. ..
ÇANKAYA/ANKARA 0 İletişim
Sevgili Hocanız
İlköğretim ve ortaokul derslerine ödevlerine yardımcı olurum ayrıca anaokulu öğrencilerine yönelikte..
SEYHAN/ADANA 0 İletişim

ADANA  Özel Ders Hizmetlerini sizler için listeledik.  Enuygunfirmalar.com 'da ADANA Özel Ders ile hizmet veren yaklaşık 5 adet ADANA  Özel Ders üyemiz mevcuttur. Hizmet verenlerimizden en iyi şekilde faydalanmak için  ADANA Özel Ders listesi üzerinden ilgilendiğiniz hizmet verenin üzerine tıklayarak geçmişte Özel Ders ile ilgili hizmetlerini inceliyebilirsiniz.

Özel Ders Faydaları Nelerdir ?

Her öğrenci hayatı farklı algılar, algılama süresi ve yöntemleri herkesin birbirinden farklıdır. Özel dersler her kişiye kendi özgü yöntemler kullanılarak en iyi verim için programlanır.
Her dersin kendine özgü anlama ve kavrama yöntemleri vardır.
Öğrenci ders konularıyla birlikte aslında nasıl çalışması ve öğrenmesi gerektiğini öğrenir.
Öğrenci öğretmen iletişiminin en verimli olduğu yöntem özel derslerdir. İletişimin başarısı her an öğretmen tarafından kontrol edilebilir.

Özel dersler öğrenci merkezlidir. Öğrenci en iyi çalışabileceği eğitmeni kendi seçer.
Öğrencilerin herhangi bu nedenle sınıflarda soramadıkları, kafalarına takılan soruları özel derslerde sormamaları için bir neden yoktur. Bu sorular cevaplandığında öğrenme kolaylaşır. Öğrencinin özgüveni artar.
Özel dersler koçlar kontrolünde olduğundan öğrenci performansını en iyi şekilde kullanmayı öğrenir.
Arkadaşlarının olmadığı bir ortamda utanma, yapamama, korku gibi duygular olmaz ve öğrencinin öğrenmesinin önündeki engeller daha kolay aşılır.
Özel derslerde konuların sırası ve çalışılma süresi öğrenci seviyesine göre belirlenir.
Birebir eğitim öğrencinin tüm ders saatini öğretmene ve konuya odaklanarak geçirmesini sağlar. Başka şansı da yoktur.
Öğrencinin konsatrasyon durumuna göre molalar verilebilir.
Özel dersler ödevlerin rahatlıkla kontrol edildiği bir alan olduğundan öğrencilere sorumluluklarını gerçekleştirme bilinci kazandırır.

Özel Derste Öğretmen Ne Kadar Önemli ?

Bir çok aile çocuğuna özel ders aldırdığında olayın bittiğini sanır.Aile tarafınfan genel kanı , üzerlerine düşen görevin yapıldığıdır; ancak durum tam olarak böyle değildir. Özel derste en önemli konu doğru öğretmenin bulunmasıdır.Doğru öğretmen, çocukla uyum sağlayabilen, anlattığı konuları öğrencisinin aklına sokabilen öğretmendir.Bir öğretmen eniyi üniversitelerde okumuş, yüksek kariyerlere sahip olabilir. Önemli olan anlatabilme sanatıdır. Anlatabilme yeteneğine sahip olan öğretmeni bulduktan sonra da olay bitmez. Bu kez çocuğun yeterli bilinç düzeyinin oluşması için gerekli sürenin öğretmene verilmesi gereklidir.Bu süre yaklaşık 6 aydır. Ancak gözlemlerimiz ailelerin çoğunun bu kadar süre ders yapmadığıdır.

Neden Özel Ders Almalıyım ?

Bu bölümde sıkça sorulan ve kafa karıştıran ”Neden Özel Ders ?”sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Özel ders denilince öğrenci ve velilerde akla gelen ilk konu maddiyat olur. Ülkemiz koşulları göz önüne alındığında böyle bir düşüncenin çokta garipsenmemesi gerekir. Fakat özel ders maddi bir yük oluyor diye de tamamen özel derse soğuk bakmak ve özel dersin bir çok faydasını görmezden gelmek doğru değildir. Kısaca özel ders neden tercih edilmeli, faydaları nelerdir sıralar isek;

  • Dünyadaki değişimler göz önüne alınarak 2005′te uygulamaya konan yeni eğitim sistemimiz, geleneksel öğretmen merkezli eğitimi bir yana bırakarak öğrenci merkezli “yapılandırmacı” eğitimi benimsemiştir. Modern bir anlayış olmasına karşın bu sistemi uygulayacak öğretmenlerin bulunmaması nedeniyle yapılandırmacı yaklaşımın uygulama aşamasında zorluklarla karşılaşılmaktadır. Kalabalık sınıf ortamlarında hem öğrenci merkezli bir anlayışın benimsenme zorluğu hem de öğretmenlerin yapılandırmacı yaklaşım bilgisinden yoksunluğu nedeniyle bire bir eğitim imkanı sağlayan özel derslere ihtiyaç artmıştır.


  • Öğrenci ile öğretmen arasında bire bir iletişim imkanı sağlar ve bu nedenle öğrencinin eksiklerinin tespiti diğer eğitim sistemlerinden çok daha kolaydır.


  • Okulda anlatılan konular sınıfın genel durumu göz önüne alınarak sınıfın ortalama bilgi seviyesine göre anlatıldığı için, seviyenin altında olan öğrencilerin (bu zeka eksikliği olarak algılanmamalı, zeka ve bilgi birbirinden tamamen ayrı kavramlardır ) konuyu anlamaları imkansızlaşır.Aynı şekilde bilgi olarak sınıf ortalamasının üstündeki öğrencilerin de yavaşlamasına sebep olur. Özel ders ortamında böyle bir durum söz konusu değildir.


  • Özel ders ortamında öğrencinin ve aynı zamanda öğretmenin derse konsantrasyonu had safhadadır.


  • Okul ve dersane ortamında çevresel faktörler öğrencinin öğrenim sürecine olumsuz etki doğurabilirken özel ders ortamında bu faktörler en minimum seviyededir.


  • Geleneksel eğitimde anlaşılmayan konuları öğretmene sormak ve cevap almak pek mümkün olmayabilir.Çünkü dersin işleyişi sırasında öğretmen buna fırsat vermeyebilir veya öğrencinin sınıf ortamında arkadaşlarından çekinmesi ve soru sormaktan kaçınması gibi durumlarla karşılaşılabilir. Özel ders ortamında öğrencinin çekinceleri ortadan kalkar ve kolaylıkla soru yöneltebilir, ayrıca buna gerek kalmadan öğretmen o an öğrencinin eksiklerni kolaylıkla farkeder ve öğrencinin sormasına gerek dahi kalmadan eksik olan konuları anında giderebilir.


  • Okul ve dersane ortamında birkaç öğrencinin ayrı ayrı öğretmene soru yöneltmesi ve ayrıca öğretmenin dersi genel hatları ile anlatması nedeni ile zamanın verimli kullanıldığını söylemek çok zordur. Fakat özel ders ortamında öğretmen sadece bir öğrencinin soruları ve eksikleri ile meşgul olduğu için zamanı en verimli şekilde kullanma fırsatı olur.


  • Okul veya dersanede konular bütünü ile anlatılırken özel derste eksiklere odaklanılır ve nokta atışı yapılır.


  • Öğrencinin ödevleri ve pratikleri yapıp yapmadığı özel ders ortamında daha kolay takip edilir.