Teklif Al

Asansör İmalat

Asansör İmalat Hakkında Bilgiler

* Asansör İmalat Nedir?

Asansörlerde ihtiyaç duyulan her tür kablo ve kabinin imalatı yapılmaktadır. Bunlar arasında flexible kablolar, dijital kablolar, özel balans kabloları ve montaj kabloları yer almaktadır. Yeni nesil üretimlerde kaliteli, estetik ve pratik üretimler olması ise önem taşımaktadır. Asansör aksamlarının kalitesi hizmetin niteliğini belirleyecektir. Asansör imalatında deneyim ve yetkin kişilerle çalışmak önem taşımaktadır.


.

* Asansör İmalatında Neler Kullanılır?

Asansör kabinlerinin iç dekorasyonlarında müşteri beğenisine göre değişik özelliklerde kaplamalar kullanılabilmektedir. Müşterinin isteğine göre paslanmaz kaplı, dekoratif paslanmaz kaplı, mobilya desenli, özel işlemeli mobilya kaplı, laminant kaplamalı, resimli laminant kaplamalı, lamine cam kaplamalı, resimli lamine cam kaplamalı, özel taş kaplamalı, ChromaLuxe resimli kaplama, mebran kaplama gibi çeşitli asansör kabini imalatı yapılabilmektedir. Asansör kabinlerinde ayna kısmı için yine müşteri tercihine bağlı olarak tam boy, yarım boy, orta tam boy ve ikili 1/3 tam boy ayna olarak üretim yapılabilmektedir. 

Asansör küpeştelerinde de yine müşteri seçimi ve asansör modeline bağlı olarak tekli, ikili, üçlü, dörtlü yarım paslanmaz ve özel paslanmaz küpeşte tasarımı yapılabilmektedir. Kabinin zemin kaplamalarında özel granit, temperli cam, resimli cam, antibakteriyel PVC kaplama gibi opsiyonlar bulunmaktadır. Yük kabinlerinde ise baklava desenli sac, paslanmaz sac, çetrefilli alüminyum gibi zeminler uygulanabilir. Tavan kısmında ise desenli özel cam ve özel mobilya kaplama kullanılmaktadır. Tavan aydınlatmasının ise kullanıcıları rahatsız etmemesi kriter olarak belirlenmiştir. Aydınlatma standartlarına uygun olarak floresan, led aydınlatma veya spot aydınlatma alternatifleri mevcuttur.  


.

* Asansör İmalat Nasıl Yapılır?

Projelendirilmesi ya da revize edilmesi gereken asansörler uzman ekipler tarafından proje alanında incelenir. Proje alanının gerekli çizimleri ekipler tarafından yapılır. Müşteri isteği doğrultusunda belirlenecek olan model ve özellikler konuşulur. Çizimler teknik ekipler tarafından hayata geçirilir. Öncesinde birtakım hesaplamalar yapılmalıdır. Trafik hesabı bunlardan biridir. Mühendislerin yaptığı bu hesaplama ile asansörün yerleştirileceği yapının projesinde ihtiyaç duyulan asansör adedi, hızı gibi özellikler hesaplanır ve teknik projeye eklenir. İnşaat proje aşamasındayken, asansör için belirlenen alanlar mühendisler tarafından kontrol edilir. Asansör için uygun olan kuyu, kabin ölçüsü, makine dairesinin yerinin ve yapısının planlanması yapılır. Yapı projesi hazırlanırken asansörün teknik değerleri de göz önüne alınarak statik proje hazırlamak, yapı güvenli için çok önemlidir. Asansör için gerekli elektriğin olacağından emin olunur.

.

En Uygun Asansör İmalat Hizmeti Burada