Teklif Al

Backlink Çalışması

Backlink Çalışması Hakkında Bilgiler

* Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır ?

Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

Anahtar kelime analizine direk olarak SEO ile bağlantılı bir durum diyebiliriz. Sitenin başarılı olması için olmazsa olmazıdır. Bunu analiz etmek başlı başına bir yetenek diyebiliriz. Google Adwords üzerinden anahtar kelime analizi, bilinen belki bir numaralı yöntemlerdendir.

Anahtar kelime analizini çok iyi bir şekilde yapabilmek sizi yaptığınız işte kaliteli ve başarılı kılacaktır. Anahtar kelime analizini sizin gibi bu sektörde olan herkes yapmaktadır, yani herkes aynı analizi yapmaktadır. Bu durumda herkes aynı anahtar kelimeleri bulmuş ve kullanmış olup, iyi bir analiz yaptığınız mümkün gözükmeyecektir. Tabi ki anahtar kelime analizini hiçbir şekilde Google üzerinden yapmamak anlamına gelmiyor, bir bakıma rakiplerin önüne nasıl geçilebilir bunu geliştirmek gerekecektir.

Rakiplerin kullanmış olduğu anahtar kelimeleri sizde aynen kullanabilir, durumları eşitledikten sonra bir kıyaslama yapabilirsiniz. Rakiplerinizin kullandığı anahtar kelimeleri bir robotla da yazmanız mümkün,  sonrasında ise anahtar kelimelerin hacmini en çok hangisi aranmış gibi araştırma yaparak rakibinizin gözden kaçırdığı anahtar kelimeleri kullanarak öne geçebilirsiniz. Forumları kullanmanız, incelemenizde ayrıca bir nitelik kazandırabilir.

İnsanlar buralarda soru cevap şeklinde iletişimde olduğundan gerçek bir kelime analizi yapmanızda kaçınılmaz olacaktır. Bir başka yöntem vikipedidir, tabi anahtar kelimenizin vikipedi varsa bunu fırsata çevirerek görsellerdeki alt yazıları değerlendirebilirsiniz. Anahtar kelime analizi birçok farklı yöntemle mümkün olacaktır. Dikkatli, araştırmacı, pratik ve atik davrandığınızda rakiplerinizin önüne geçme şansınız yüksek olacaktır.

.

* Footer Backlink Nedir ?

Footer backlink sitenin alt kısımından ve bütün sayfalarından link alındığı için genelde bu isim verilmiştir.  Footer backlink en yararlı backlink yöntemidir. Footer backlink alanınızda alındığı zaman etkisini arttırmaktadır. Footer backlink alırken en çok dikkat edilmesi gereken 1 siteden backlink alırken sadece 1 backlink almış olmuyorsunuz sitenin Google indexli kaç sayfası bulunuyorsa bütün sayfalardan backlink aldığı için yüzlerce hatta binlerce backlinke sahip olabiliyorsunuz.

\"\"

Footer backlink yararlı olduğu kadar zararlıdır da neden en yararlı backlink çeşidi aslında en zararlı backlink çeşididir. Buna açıklık getirmek gerekirse birden fazla şekilde bir çok siteden verirse Google siteden şüphelenip doğal olmayan bağlantı saptaması daha kolaydır bu yüzden belirli aralıklarda aşırıya kaçmadan ileriyi görererk footer backlink vermek gerekiyor. Footer backlink bir diğer zararıda kelime ihtiyacından fazla backlink sağladığında Google domaini tutarak ilerlemesine izin vermiyor böylelikle sıralamada gerilemesine sebep oluyor.

Footer backlink bir çok farklı link etiketi ile verilmektedir. Eğer backlink sağladığınız sitenin Google tarafından takip edilmesini istemiyorsanız nofollow takipsiz link etiketini kullanmanız gerekmektedir. Eğer backlink sağlanan sitenin Google tarfından takibini istiyorsanız dofollow link etiketini kullanarak link çıkışı yaparsınız. Footer backlinkte yaptığımız genel hatalardan biride <notext> metin olmayan bağlantılardır bunlara özenle dikkat etmeniz gerekir aksi taktirde <notext> link sayısı arttıkça anahtar kelime yoğunluğunu geçer siteniz çeviri sorunu ile karşılaşabilir.

.

* Backlinkte Doğallık Neden Önemlidir?

Tek Alınan Backlink’in Önemi (Backlinkte Doğallık)

Bir çok platformlarda tanıtım yapıyoruz ve bu sitelerden backlink alıyoruz. Peki hiç düşündünüz mü? Backlink alırken doğal olmak gerekmez mi? tanıtım yazınızda bile 10 tane link veren kişiler, danışmanlığını yaptığınız siteyi veya kendi sitenizi zarara uğrattığınızın farkındamısınız?
öyle makaleler yayınlıyoruz ki, SEOMOZ tarzında. Kimsenin kafasında soru işareti kalsın istemiyoruz. Aşağıda yazılan makalemizde backlinkte doğallık konusunda bilgiler verilmektedir.

Backlinkte doğallık neden önemlidir?

Backlinkte doğallık önemli bir noktadır.
Özellikle tek alınan backlink doğallık konusunda en önemli kuraldır.
Bir çok forum tanıtımında görüyoruz ve açılan konularda 10-15 tane anahtar kelimeye link veriliyor. Bu çok yanlış bir yöntemdir.
Her zaman şunu tavsiye ediyoruz, en az 1, en çok 3 anahtar kelimeyi linklendirin.

\"\"

Tek alınan backlink etkilimidir?

Tek alınan backlink 1 sayfada 10 tane alınan hedef kelimeden çok daha iyidir ve etkilidir. Bu yüzden tanıtım yaparken bunu uygulamanızı öneriyoruz.

Google gözünden bakacak olursak :
Google tek alınan backlinki doğal olarak daha faydalı görür. Çünkü şu açıdan bakmak gerekiyor, ben bir siteyi beğeniyorsam 10 tane link vermem. 1 tane link paylaşırım. Paylaştığım link ise o sitenin alt sayfası olur. Anasayfası olmaz. Çünkü bu sitenin içeriği faydalıdır. Bu yüzden bu siteyi tavsiye ederim. İşte Google’ın mantığıda bu şekildedir.

.

En Uygun Backlink Çalışması Hizmeti Burada