Teklif Al

Baskı Beton

Baskı Beton Hakkında Bilgiler

* BASKI BETON NEDİR?

Baskı beton esasında bir zemin tasarımıdır. Sert zemin oluşturma konusunda sıklıkla tercih edilen beton dökme işlemine estetik katmak olarak da düşünülebilir. Günümüz dünyasında evler iş yerleri parklar ve bahçelerde işlevsellik kadar göze hitap etme seviyesi de dikkat edilen hususlardandır. Hal böyle olunca baskı beton gibi yöntemlerle bu estetik ihtiyaçlar karşılanmaktadır.  


.

* BASKI BETON NERELERDE KULLANILIR?

Baskı beton beton zemin kullanılan tüm alanlarda kullanılabilir. Herhangi bir kriter olmaksızın bir ortamı spor bir havaya bürümek için de şık bir havaya bürümek için de beton baskı tercih edilebilir. Etnik desenler ile tarihi bir hava katmak konusunda da beton baskı çok tercih edilir.  


.

* BASKI BETONUN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Baskı betonun en belirgin özelliği dayanıklı olmasıdır. En uzun ömürlü zemin tasarım tekniklerindendir beton baskı. Burada ana maddenin beton olması oldukça önemlidir elbette. Baskı betonda bir diğer önemli özellik açık hava ve çok kalabalık alanlarda bile kullanıldığı halde güneşten hava koşullarından ve benzeri etkenlerden dolayı yıpranma göstermemesidir. Baskı betonda ciddi bir seçim yelpazesi bulunmaktadır. Bir alışveriş merkezine de bir müze bahçesine de uyacak baskı beton çeşidi bulunmaktadır. Cafelerden, organizasyon alanlarına istenilen konseptte baskı beton yapılabilmekte, uygulanabilmekte ve kullanılabilmektedir.


.

* BASKI BETON FİYATLARI NELERDİR?

Baskı beton genellikle büyük alanlara uygulanmakla birlikte küçük metrekarelerde çalışma yapılması da mümkündür. Fiyat olarak da uygulanılacak alanın genişliği, ölçüleri fiyatı belirleyen asıl etken olmaktadır. Yapılmak istenen baskı türüne göre de fiyatta değişiklikler yaşanabilmektedir. Ama genel olarak zemin tasarım işlemleri değerlendirildiğinde baskı betonun en ekonomik yöntemlerden olduğunu söylemek mümkündür.


.

* BASKI BETONUN AVANTAJLARI NELERDİR?

Baskı beton az önce de söylediğimiz gibi ekonomiktir. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Uzun yıllar yıpranma ve hasar sorunu gözlemlemeden kullanılabilir. Bütün ortamlara uyumludur. Açık hava, tarihi mekan, toplu kullanım alanı olması fark etmeksizin baskı beton kullanabilirsiniz. Baskı betonun yapılış aşaması hızlı ve pratiktir. Süre sıkıntısı olan kişiler için tercih edilebilir yöntemlerdendir. Çatlama, kırılma, çökme gibi zemin kaynaklı sorunlar baskı beton işlemlerinde görülmeyecek sorunlardandır bu da tercih edenlerde rahatlıkla kullanım imkanı sunmaktadır.  


.

* BASKI BETON TÜRLERİ NELERDİR?

Baskı betonun aslında sayıca çok fazla türü vardır. Ve her geçen gün de baskı türleri artmakta çeşitlenerek büyümeye devam etmektedir. Bunların yanında yaygın olarak kullanılan baskı beton türleri de vardır. Desenler arasında sizin de aşina olabileceğiniz örgü baskı, balıksırtı baskı, yelpaze baskı gibi türler varır. Ayrıca Avrupai tarza sahip ve yabancı isimli Tile border ve Lisbon Cooble gibi baskı desenleri de bulunmaktadır. 

.

En Uygun Baskı Beton Hizmeti Burada