Teklif Al

Bayan Kuaförü ve Güzellik Merkezi

Bayan Kuaförü ve Güzellik Merkezi Hakkında Bilgiler

* Nasıl Güzel Olunur ?

Güzellik bir bütün olarak bakıldığında kendisini gösterir. Kimine göre saç, kaş, boy, beden yapısı, estetik duruş, bakış, gülüş, eller kısacası tamamen bakış açısıyla alakalıdır. Aslında gerçekten her kadın güzeldir.

Fakat güzel olan uzuvları ortaya çıkarmak da marifet ister. Saçlarınız güzelse bunu ön plana çıkarmalı. Ya da beden yapısı ise, giyim tarzını değiştirmeli. Yüz güzelse bunu kaliteli yapılan bir makyajla daha çekici kılabilmektir. Yani güzellik, ön plana çıkarabilmektir. 

Fakat bakıldığı zaman bütünüyle güzel olmak herkes tarafından hissedilmek istenen bir şeydir. Mesela çok güzel bir yüzünü var, fakat beden yapınız ya aşırı zayıf ya da aşırı kilolu olabilir.
.

* Güzel Olmak İçin Püf Noktalar Nelerdir ?

Öncelikle beslenmemize dikkat ediyoruz. Çünkü aldığımız her besin bize geri döner. Bol su içmek cildi sıkılaştırdığı için, uzmanların ilk tavsiyesi çok su içmenizdir.

Diğer taraftan beden yapınız çok güzel fakat yüzünüzde beğenmediğiniz bölgeleriniz var. Bunu nasıl kapatabilirim ya da kamufle edebilirim? diye hiç düşünmeyin.  

Çünkü o kadar kaliteli kapatıcılar var ki, yüzünüzün her bölgesine kolaylıkla uygulayabilir ve yüzünüzden büyük burnunuzu daha küçük gösterebilirsiniz. Eğer çok geniş bir alnınız varsa, yüzünüze göre saç şekillendirmenizi tavsiye ederiz. Saç kesimi çok önemlidir.


.

* Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Makyaj yaparken ayrıntılara çok dikkat etmek gerekir.   Çünkü, yüzümüze yakışan makyajı yapamazsak, olduğumuzdan daha kötü görünebiliriz. Yılın moda renklerini takip etmek de çok büyük yarar vardır.  

Makyaj renkleri, yılın moda elbise veya kıyafet renkleri tercih etmek de işimize gelebilir. Bir de önemli bir konuya değinelim. Moda olan her şey güzel olacak diye bir kural yoktur. Sadece kendimize uygun bir tarz yakalamalı ve üzerimize ne yakışırsa onu tercih etmeliyiz. Moda olan her şey yakışacak diye bir kural yoktur.

.

* Kısıtlı Bütçe İle Bakımlı Olmak Mümkün Mü ?

Kısıtlı bir bütçe ile de bakımlı ve güzel olmak mümkündür. Sadece yakıştırmasını ve püf noktalarını bilmemiz yeterlidir.  

Herkesin bakımı ve tarzı kendine yakışan olmalıdır. Esas güzellik o zaman bir bütün olur. Aynı tarz ve herkesle aynı olmak gibi bir kural da olmamalıdır.  

Güzellik kendi başına pek görünmez. Onu renklendirmek bize kalmıştır.

Çok iyi kuaförler sizlere bu konuda yardım edecektir. Ya da dar bir alnınız varsa, saçınızı ona göre şekillendirebilirsiniz. Unutmayalım ki, saç yüzümüzü olduğundan daha güzel gösterir. Ayrıca kaşlarında rolü burada çok büyüktür.  

Çünkü, kaşın biçimi, alınış şekli, seyrek ve sık oluşu yüzünüzün açısını bile değiştirmeye yeter. Kaşınız çok ince ve açık renkli ise, kaşınızın renginde uygun kalemler bulunmaktadır.  

Hafif dokunuşlarla daha fazla ve sık gösterebilirsiniz.

.

* Düğün İçin Saç Modelinde Neye Dikkat Etmeliyim?

Düğün tarihinizi aldınız ve hayalinizi kurduğunuz güne çok az bir zaman mı kaldı? O zaman saç modellerini araştırma zamanınız geldi demektir. Bir gelin için gelinliği ne kadar önemli ise saç modeli de o kadar önemlidir. Harika bir gelinliği gösteren aslında güzel bir saç ve makyajdır.
Siz de o gün herkesin size hayranlıkla bakacağı bir gelin olmak istiyorsanız, sizin için en uygun saç modelini tercih etmeniz gerekmektedir.Saç modelinizi seçerken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

  • Düğün yapacağınız mekan çok önem verin. Örneğin; Açık alanda yapacaksanız düğününüzü daha doğal saçlar topuzları ya da saçınızı açık bırakabileceğiniz bir saç modeli kullanabilirsiniz. Açık alanların son dönemlerindeki en büyük aksesuarı olan çiçekli tokalar ile de abartmadan saçlarınızı süsleyebilirsiniz.
  • Düğünü hangi mevsimde yapacağınız çok önemli. Kışın daha derli toplu modeller tercih edebilirken, yazın daha rahat modeller tercih edebilirsiniz.
  • En önemli maddelerden biri de gelinlik seçimine göre saç modelini seçmek. Tamamen dikkatle odaklanmanız gereken konu budur. Çünkü bir gelinliği tamamlayan en büyük unsur gelin saçıdır. Örneğin; abartılı bir gelinlik tercih etmişseniz kesinlikle sade bir saç modeli tercih etmeniz gerekir.
  • Yüz hatlarınızı dikkate alın. Bir modeli çok beğendiğiniz, hatta hayran kaldınız. Modeli beğendiğiniz kişi ile kendi yüz hatlarınızı kıyaslayın aynı model sizde o kadar da güzel durmayabilir.

  • Saç renginiz çok önemli, çünkü her saç rengi her modeli göstermeye bilir. Açık renkte gördüğünüz bir saç model ile koyu renkteki aynı model arasında büyük bir fark vardır. Beğendiğiniz modeldeki saç tonlamalarına dikkat etmeniz gerekir.Eğer modelden vazgeçemiyorsanız fakat saç renginiz ile de uyuşmuyorsa ten renginiz o saç rengine uyumluysa saçınızı boyayabilirsiniz. Fakat ten renginizi de bu konuda es geçmemenizi öneririz.
  • Saç kesiminiz ve saç uzunluğunuz da beğendiğiniz modeli etkileyebilir. Uzun bir saç modeli daha kısa bir saç modeline uyarlamak her zaman da başarılı sonuç vermeyebilir.

Olabilecek her türlü riske karşı, kuaförünüzü ayarladıktan için randevu alıp, düğün öncesi prova yapmanızı öneririz.

.

En Uygun Bayan Kuaförü ve Güzellik Merkezi Hizmeti Burada