Teklif Al

Böcek ve Haşere İlaçlama

Böcek ve Haşere İlaçlama Hakkında Bilgiler

* Böcek İlaçlama Nedir ?

Böcekler istemeden de olsa bizi rahatsız ederler.  En rahatsız edici sorunlardan biridir.Böcekler mikropları insanlara bulaştırır. Dış görünüş olarak da insanlara tiksinti verir. Böceklerden kurtulmanın tek yolu ilaçlama yapmaktır.  Fakat ilaçlama işini herkes yapmamalıdır.  Bu işi yapacak kişi ve kişilerin eğitimli olması gerekir. Tek bir böcek bile gördüyseniz kısa bir zaman sonra pek çok böcek olacaktır. En hızlı çoğalan ve zararlı olan haşerler; kakalak, hamam böceği, fare ve kalorifer böceğidir.

Ayrıca bir kere ilaçlama değil iki kere ilaçlama önerilmektedir. Aksi takdirde tekrar böcekler çoğalabilir. Bilinçsiz yapılan ilaçlamalar böceğin ilaca karşı direnç kazanmasına sebep olur. Böcekler sıcak yerleri severler. Bu yüzden evlere, insanların olduğu yere gelirler. Bir böceğin gıda üzerinde dolaştığınızı gördüyseniz o gıda çöpe atılmalıdır. Çünkü böcekler bakterilerini salya ve dışkı yoluyla gıdaya aktarırlar. 

.

* Böcek ilaçlama nasıl yapılır?

İlaçlamayı eğitim almış kişiler yapmalıdır. Bilinçsiz ilaçlama sizin ve çevrenizin sağlığını tehlikeye atar. Her böcek için farklı ilaç kullanılmalıdır. Bunu dikkat edilmezse böcekler o ilaca karşı dayanıklılık kazanır.Hamam böceği, kakalak, kalorifer böceği,için  jel ilaçlama, tahta kurusu, pire gibi çok hızlı çoğalan böcek türleri için kokulu sıvı ilaç uygulaması yapılması gerekmektedir.Fare için ise kokulu ilaçlar veya özel yemler kullanılması gerekir. 

Bazı insanlar ilaçlama konusunda hiçbir bilgisi olmadığı halde para kazanmak için kullanılmaması gerken ucuz, Çin malı ilaçları hatta tarım ilaçlarını kullanmaktadır.  Fakat bu sizin sağlığınızı tehlikeye sokar. Tarım ilacı açık havada kullanılması gereken bir ilaçtır. Kapalı alanda kullanılması kanser riskini ciddi anlamda çoğaltır. Sizde sağlığınız için Sağlık Bakanlığı\'ndan ilaç uygulama izin belgesi bulunmayan ilaçlama firmalarına veya ilaçlama yapan şahıslara böcek ve fare ilaçlaması yaptırıp hayatınızı tehlikeye atmayın.

.

Crypto News