Teklif Al

Çiçekçi

Çiçekçi Hakkında Bilgiler

* Gelin Çiçeği Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Gelin adayı için bir gelinlik seçimi ne kadar önemli ise, gelin çiçeği de o kadar önemlidir.
Gelin çiçeği seçmek sandığınız kadar kolayda değildir aslında.. gelinliğin en büyük aksesuarıdır.
Düğününüzün ilk başlarında, nikahınızda, fotoğraf çekimleriniz de hep size eşlik edecektir çiçeğiniz. Tabi bir de bunun bekar arkadaşlarınıza atma kısmı var.. tartışılmaz en eğlenceli anlardan biridir.

Gelin Çiçeği Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?


Gelin çiçeğinizi seçerken buketiniz, gelinliğiniz, saçınız, makyajınız, düğün mevsiminiz ve düğün mekanınız çok önemli.
Gelin çiçeğinizi seçerken dikkat etmeniz gereken bir konu ise, çiçeğinizin sizin önünüze geçmemesi! Unutmayın o günün en güzeli siz olacaksınız, çiçek sadece tamamlayıcı olmalı ♥
Çiçeğiniz sade, şık ve zarif en önemlisi ise tamamlayıcı olmalı.

Düğününüz, yazın açık alanda olduğunu düşünelim.. daha canlı renkler tercih etmeniz gerekir. Bunun yanında saçlarınıza topuz gibi toplu bir modelde yaptırırsanız, çiçeğinizi daha salaş bir model seçebilirsiniz. Saçlarınıza açık ve dağınık bir model yaptırırsanız daha küçük renkli bir buket tercih edebilirsiniz. Kesinlikle canlı buket tercih etmelisiniz ve yaz gelinlerine ve özellikle açık alanda düğün yapanlara tavsiyemiz gelin çiçeğinizin renklerinden saçınıza bir aksesuar tasarlamanız olacaktır.
Düğününüz, kışın olacaksa muhtemelen kapalı bir alanda yapacaksınız demektir. Yaz renklerine göre biraz daha koyu renkler ve boğmayan renkler tercih edebilirsiniz.
Gelin çiçeğinizi seçerken yanınıza gelinliğinizden bir parça götürmenizde de fayda var. Çünkü en önemlisi gelinlik buket uyumudur. Daha öncede söylediğimiz gibi çiçek ne kadar önemli bir detay olsa da gelinliğin önüne geçmemeli sadece tamamlayıcı bir aksesuar olmalı.

Gelin çiçeğinizi seçtikten sonra gelinliğiniz ile uyumlu ince aksesuarlarla da süsleyebilirsiniz. Hatta misafirlerinize de bu küçük aksesuarlarla hediyeler verebilirsiniz. Örneğin bileklere takılan ufak buketler  yakın misafirleriniz de çok şık durabilir. Fotoğraf çekimleriniz de arkadaşlarınıza özel yaptırabilirsiniz.

.

En Uygun Çiçekçi Hizmeti Burada