Teklif Al

Düğün Organizasyon

Düğün Organizasyon Hakkında Bilgiler

* Düğün Hazırlıklarınızı Yaparken Planlama Önemli Mi?

Yıllarca beklediğiniz an geldi ve sevdiğiniz ile hayatınızı birleştirme kararı aldınız. Sevdiğiniz ile diyoruz çünkü aksini düşünmek istemiyoruz.
Evlenme teklifi ile açılan bu büyülü kapı isteme, söz, nişan düğün ve balayı ile son bulur.. ve sevdiğiniz ile birlikte yeni bir hayata merhaba dersiniz..
Ama bu evreler tek cümle ile anlatılacak kadar kolay değildir. Bu süreçte toz pembe hayallerin yerini stres, telaş, her kafadan bir sesler ve yorgunluk alır. Gelin ve damat adayları heyecanla bekledikleri güne aslında o kadarda kolay ulaşamazlar.

Bunun istemesi, istemedeki telaşı, kıyafeti, nişanı, nişan kıyafeti, nişan süsleri, nişan pastası, düğünü, gelinliği, kınası, kına kıyafeti, balayını, mekan seçimleri, kuaförü, fotoğrafçısı üstüne üstlük ilk başlarda geçmeyecek gibi sanılan ama bir bakmışsınız ki ışık hızıyla geçen zamanı.. offf !!! biz yazarken daraldık!
Daha evi, çeyizi ve eşyaları söylemedik bile. Bu taraftan bakınca evlilik öncesi pek  masum gözükmüyor aslında.. heyecan falan yok oluyor, direk yerini strese ve telaşa bırakıyor. Özellikle damat adayları için ????
Ama bunlar gözünüzü korkutmasın.. her şey bittikten sonra balayınızda hepsinin acısını çıkartıyorsunuz.. sanki büyük bir proje için yıllarını veren ve sonunda ödüllendirilen bir eleman gibi hissediyorsunuz kendinizi.

Bu yoğun tempoyu, rahat bir şekilde atlatıp düğününüze az stresli hazırlanmanın da yolu var elbet! Planlı programlı hazırlanmak.
“Amaan canım benim düğünüme daha çok var zaten. O zamana kadar çoktan bitiririm!” İşte bu cümleyi kurarsanız, bittiniz. Çünkü zaman öyle çabuk geçiyor ki bu evrede hiç anlamıyorsunuz. İlk başlarda hiç geçmeyecek gibi oluyor sonra bir bakmışsınız salonda çifte telli oynuyorlar.

Plan ve program yaparken ilk önce iki tarafın oturup kim neyi alacak, kim neyi yapacak.. veya neler yapılacak yapılmayacak konuşulması lazım. Ama bu konuşmalar olabildiğince sakin geçsin.. hiç tartışmayan çiftler bile bu dönemde seslerini yükseltebiliyor bizden söylemesi.
Konuşmanızı yaptıktan sonra bir çeyiz listesi hazırlayın.
Çeyiz listenizi kendinize göre derleyip aldığınız ürünleri işaretleyin. Ne eksik ne değil bu şekilde görebilirsiniz.
Tavsiyemiz balayı yerinizi ayarlayın.. erken balayı rezervasyonlarında ciddi indirimler alabilirsiniz.
Düğün mekanınızı ve kına mekanınızı organizasyon ekibinizi seçin. Bunları hallettikten sonra geriye sadece Nikah tarihiniz, eviniz, eşyaları, tamamlanması gereken çeyizler, gelinlik, damatlık, kına kıyafetleriniz, kuaför seçiminiz ve fotoğrafçınız bir ufak tefek işler kalıyor.

Eğer düğün için planladığınız tarihin ilk 6 ay içerisindeyseniz. Hemen gerekli evrakları toparlayıp nikah tarihinizi alın. 
Kuaförünüz ve fotoğrafçınız ile anlaşın.
Bunlar aradan çıktıktan sonra tam gaz çeyiz tamamla işlemlerine başlayın. Eşyalarınızı beğenin, gelinlik modelinizi kafanızda tasarlayın.
Son 2 ay kala gelinliğinizi diktirmeye başlayın ve gelin çiçeğinize saçınıza ve makyajınıza karar verin.
bu esnada kirada oturacaksanız 2 ay kala evinizi tutun ve eşyalarınızı alın. 3 hafta kala eşyalarınız gelmiş olur evinizi temizleyin yerleştirin.
Düğün ve kına provalarınızı yapın.
Sonra kişisel bakımımız için kuaförünüzden randevu alın. Son hafta kuaförünüze gidin ve düğün gününe hazırsınız, mutluluklar ♥

Unutmayın bu evrede çok stresli ve gergin olacaksınız.. bu gerginliğinizi karşınızdakilere de yansıtacaksınız! Bunun boyutu çok yüksekte olabilir ve boş yere tatlı canınızı üzersiniz.
Herkese karşı kulaklarınızı tıkayın. Onları sakince dinleyin ve yine kendi bildiğinizi okuyun!

.

En Uygun Düğün Organizasyon Hizmeti Burada