Teklif Al

Estetik ve Plastik Cerrahi

Estetik ve Plastik Cerrahi Hakkında Bilgiler

* Yüzünüzdeki Kırışıklıklardan 30 Dakika \'da Kurulmak İstermisiniz ?

Yaz gelirken hepimiz tazelenmek isteriz. Diyete başlarız, uzun ve soğuk kışın vücudumuza getirdiği fazla yükü atmaya çalışırız. Spor yaparız. Yüzümüzün tazelenmesini isteriz, daha aydınlık bakalım diye. İşte bunu sağlayan estetik uygulamalardan biri botokstur. Oluşmaya yüz tutan çizgileri düz hale getirmek için ya da yeni çizgilerin oluşumunu engellemek için botoks yapıyoruz ya da yaptırıyoruz. Uygulama 30 dakikada bitiyor. Yani eğer istiyorsanız öğle tatilinizde bile botoks yaptırabilir, tekrar işinize dönebilirsiniz.

Siz de yüzünüzdeki yılların getirdiği kırışıklıklardan, aşırı terlemeden ki bu sadece koltukaltı değil el ve ayak terlemesi de olabilir yaklaşık 30 dakika süren botox uygulaması ile kurtulabilirsiniz. Uygulama sonrasında da hiç bir şey olmamış gibi o günkü programınıza devam edebilirsiniz. Uygulama sırasında çok fazla ağrı hissedilmez ama gerektiğinde uygulama öncesinde uyuşturucu kremler de kullanılarak uygulama yapılacak kişinin konforu arttırılabilir. Ama deri içi uygulamalar olan koltukaltı, el ve ayak terlemesinde mutlaka anestezik kremlerden yardım almakta yarar görüyorum.Uygulama sonrası botoksun etkisi 5 ila 7. günde başlayacaktır.Yani bu süre sonunda aynaya baktığınızda kendinizi tazelenmiş, daha güzel hissedeceğiniz kesin ya da artık daha az terleyeceğiniz garanti. Uygulama nereye yapılırsa yapılsın etkisi 4-6 ay devam etmektedir ve botoksa direnç gelişmesin diye de 3 aydan daha kısa sürelerde tekrar uygulama yapılmamalıdır.

.

* Meme Kücültme İşlemi Nasıl Yapılır ?


Fazla kilolar nedeniyle ya da çeşitli hormonal bozukluklar nedeniyle memelerin büyük olması durumunda meme küçültme ameliyatı yapılabilir. Bu ameliyat genel anestezi altında yapılır ve öncesinde tetkikler istenir. 40 yaş üstündeki kadınlara mutlaka mammografi istenmelidir, geri kalan hastaların tümüne de meme ultrasonu yaptırılmalıdır.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Meme boyutu hasta ile konuşularak kararlaştırılır. Genç hastalara ameliyattan sonra doğum yaptıkları zaman emzirseler bile bunun yeterli olmayacağı  ve bebeklerini beslerken mutlaka mama ile desteklemeleri gerekeceği anlatılmalıdır.


Büyük memeler hastalarda kamburluğa, sırt ve boyun ağrısına, kollarda uyuşmaya ve omuzlarda sütyen askılarının baskı sonucu yarattığı çökmeye neden olabilir. Meme altında pişik, mantar enfeksiyonu nedeni olabilirMeme küçültme ameliyatı sonrasında memelerde ters T şeklinde iz kalır. ne kadar iz kalacağı tamamiyle hastanın derisine, açık ya da koyu tenli oluşuna ve kişinin yara iyileşmesine bağlıdır, önceden  tahmin edilemez.


Meme küçültme ameliyatı sonrasında dikişler 10-12. günlerde alınır. Hastalar 1 ay boyunca sporcu sütyeni şeklinde dikişsiz, balensiz bir sütyen giyer. 6-8 hafta sonra da spor yapmaya başlayabilirler.

.

* Ameliyatsız burun estetiği nedir?

Burun, bir insanın yüzüne bakıldığında ilk olarak dikkat çeken bölgedir ve bu yüzden önemi büyüktür. Burnun şekli, büyüklüğü ve simetrisi genel yüz güzelliğinde belirleyicidir. Burundaki en ufak bir şekil bozukluğu, orantısızlık ya da kusur, görünümünüze, konuşmanıza ve hatta yüz ifadenize büyük etki edebilir. Burun şeklinde burun ameliyatıyla büyük değişiklikler yapılabildiği gibi, artık ameliyata alternatif yöntemler de kullanılmaktadır. Burun şeklinden memnun olmayan hastalar bıçak altına yatmadan da estetik bir buruna sahip olabilirler

Botoks ve çeşitli dolgu maddeleriyle burun çevresinde kaslara müdahale ederek burun estetiğinde değişiklikler yapılmasına ameliyatsız burun estetiği ya da dolgu ile burun estetiği denir. Bu operasyonda burun etrafındaki çeşitli kaslara enjekteyle botoks dolgusu yapılmaktadır. Bu maddeler, burun çevresindeki kasların gerginliğini etkileyerek burnun duruşunda büyük değişiklerle yaratabilir. Üstelik bu operasyon genel anestezi gerektirmez ve yalnızca 15 dakika kadar sürer..

* Ameliyatsız burun estetiği kimlere uygulanabilir ?

Ameliyatsız burun estetiği ile burunda çok büyük değişikler yaratmak mümkün değildir. Özellikle burunda yapısal problemler varsa, burun kemiğine müdahale edilecekse ameliyat gerekebilir. Fakat bazı durumlarda küçük bir müdahale ile burun görünümünde değişiklik elde etmek mümkündür. Konuşurken burun ucunuz aşağı doğru fazla sarkıyorsa, güldüğünüz esnada burun kanatları çok açılıyorsa, burun ve dudak arası çok içerideyse, burun çevresine dolgu yoluyla düzeltme yapmak mümkün. Kimi zaman başarısız bir burun ameliyatı sonrasında dolgu ile düzeltme yapılabilir. 

Ayrıca iple burun estetiği yöntemiyle de burun ucunu kaldırmak mümkündür. İp ve dolgu yöntemleriyle burun eğrilikleri bir miktar ya da tamamen düzeltilebilir, fakat bu yöntemler her burun yapısına uygulanamaz. Burun ameliyatı burun şeklini yeniden yapılandırırken ameliyatsız burun estetiğinde yalnızca burnun duruşuna müdahale edilebilir. Eğer siz de bıçak altına yatmadan burnunuzun duruşunu düzeltmek istiyorsanız, burun yapınızın ameliyatsız burun estetiği işlemi için uygun olup olmadığını bir cerraha sormalısınız.

.

* Ameliyatsın burun estetiğinin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Ameliyatsız burun estetiği operasyonunun en büyük avantajı, hızlı ve kolay olmasıdır. Bu operasyon lokal anesteziyle yapılır ve son derece acısızdır. Cerrahi olmayan estetik operasyondan sonra iyileşme çok daha hızlı olur, burun alçısı kullanmayı gerektirmez. Dolgu yoluyla burun estetiği genel anestezi gerektirmeyeceğinden dolayı ameliyat riski daha azdır. Dahası, maliyeti burun ameliyatından çok daha düşüktür.

Ameliyatsız burun estetiği operasyonunun birtakım dezavantajları da vardır. En büyük dezavantajı, bu operasyonun kalıcı olmamasıdır. Botoks gibi dolgu maddeleri doğaları gereği bir süre sonra vücutta eriyerek yok olur. Dolgu yoluyla yapılan burun estetiğinin kalıcılığı, kullanılan dolgu maddesinin kalitesine göre altı ay ile 3-4 yıl arasında değişmektedir. İple burun ucu kaldırma operasyonu ise, eğer doğru yapılırsa kalıcı olabilir. Ameliyatsız estetiğin bir diğer dezavantajı ise, çok büyük değişiklikler yapılamamasıdır. Eğer burun şeklinde büyük bir müdahale gerekiyorsa, bunu ameliyatsız estetikle yapmak mümkün olmuyor. Aynı zamanda nefes güçlüğü, horlama gibi rahatsızlıklara sebep olan burun fonksiyonları da düzeltilemiyor.

.

* Dolgu yoluyla burun estetiğinin riskleri var mı?

Bu operasyonda botoks ve benzeri dolgu maddeleri kullanılacağından, bazı durumlarda alerjik reaksiyon, enfeksiyon ya da kanama görülebilir. Fakat uygulamayı yapanın tecrübesi ve ustalığı ile bu riskler son derece küçülür

Yine de ameliyatsız burun estetiği ile ufak tefek düzeltmeler yapılarak burun duruşunda büyük değişiklikler elde etmek mümkün. Estetik görünümlü bir burun için her zaman burun küçültmek şart değil. Bazen burnun çeşitli yerlerinin büyütülmesi ya da duruşunun değiştirilmesi de istenen görünümü ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor. Eğer burun şekliniz böyle bir operasyona uygunsa, basit bir rötuşla siz de yüz güzelliğinize büyük katkı sağlayabilirsiniz.

.

* Botoks Nedir ?

Botoks Clostridium Botulinum adlı bakteriden elde edilen bir toksindir.

Özellikle yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıkları gidermek için uygulanan en etkili kırışık giderme yöntemi olarak, dermato-kozmetoloji alanında kendine yer edinmiştir. Hayatımız boyunca milyonlarca kere tekrarladığımız mimiklerimiz, cildimizde istemediğimiz kalın ve ince çizgiler oluştururlar, Botox işleminde, direkt kasların içine, ince iğneler ile enjekte edilen Botulinum A ilacı, çizgilerin yaklaşık 4-7 gün içerisinde yok olmasını sağlar ve ayrıca yeni kırışıklıkların oluşmasını da engeller. Canlı, birkaç yaş gençleşmiş bir cilt ortaya çıkar. Mutlaka uzman hekimlerce uygulanması gereken bu yöntemde, 6-9 ayda bir uygulama önerilir.

Botok uygulaması; alın,yüz, kaş arası, göz kenarı çizgileri, üst duak ve boyun bölgelerinde kırışıkların giderilmesinde kullanılan 10-15 dakikalık bir işlemdir.

Botoks sadece kırışıklık tedavisinde değil, migren ve aşırı terleme tedavisinde de kullanılan çok popüler bir yöntemdir.

Terleme Botoksu : Botoks; koltuk altı, el ve ayak gibi aşırı terleme yapan vücut bölgelerine enjekte edilirek ter bezlerinin salgı iletimini durdurur.Bir çok kişi için büyük bir problem olan aşırı terlemede en etkin tedavi yöntemidir.

Botoksla Migren Tedavisi : Migren ağrılarının büyük bir kısmı baş bölgesindeki kasların gerginliğinden kaynaklanır. Ağrı ataklarına neden olan kaslar gevşetildiğinde, migren ağrılarına neden olan faktör de ortadan kaldırılmış olur. Kronikleşen migren ağrılarına yeni bir umut olan botoks en etkili ve en güncel tedavi yöntemidir.Botoks uygulamasından sonra bir hafta içerisinde ağrılarda azalma görülür, 10-12 ay boyunca ağrısız bir dönem yaşanır ve bu dönem sonrasında uygulama tekrar edilmelidir.

.

Crypto News