Teklif Al

Hazır Beton

Hazır Beton Hakkında Bilgiler

* HAZIR BETON NEDİR ?

Hazır beton teknolojin gelişmesi ile hayatlarımıza giren bir yapı malzemesidir. Aslında halk arasında “taze beton” olarak da bilinmektedir. Yeni bir malzemeden kasıt olmayan bir şeyin ortaya çıkması değildir. Normalde manuel yöntemler ile karıştırılıp kullanım aşamasına getirilen betonlardan ziyade bilgisayar ile oranları belirlenerek yine teknolojik cihazlar ile karıştırılan betona hazır beton denmektedir. Kişinin kendi karıştırma ihtiyacı duymaz, oran belirleme sorunu yaşamaz tamamı bilgisayarlar tarafından hesaplanır, hazırlanır ve müşteriye sadece kullanımı kalır. Bu açıdan bildiğimiz betonun daha gelişmiş ve pratik haline hazır beton denir demek de doğru olacaktır.  


.

* HAZIR BETON ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Hazır beton özellikle daha teknik ve bilimsel bilginin olması gereken bir alandır. esasında kullanıcının bu kısımlarla ilgisi yoktur. Kullanıcı sadece siparişini veriri ve hazır betonunu temin eder. Ama üretim aşamasında beton bir çok aşamadan geçer. Öncelikle oranlarının belirlenmesi, belli maddelerin eklenmesi ardından gerekli işlemlerin görülmesi gibi aşamalar ile hazır beton oluşturulur. Agrega, çimento, karma suyu gibi kavramlar da hazır beton üretimi aşamalarında duyulan ve kullanılan ürünlerdir. Bu sebeple hazır beton üretim aşamalarında gerekli eğitimleri almış, teknik ve teorik becerilere sahip insanlar çalışmaktadır. Bu da hazır betonun daha yüksek kaliteli bir yapı malzemesi olmasını sağlamaktadır.  


.

* HAZIR BETONUN AVANTAJI NEDİR?

Hazır betonun en belirgin özelliği yapılan işe bir standart getirmesidir. Standart ile daha sert veya daha yumuşak beton gibi sorunlar meydana gelmez. Bilgisayar ortamında hazırlaması sebebiyle en ideal kıvam ve oran da tutturulmuş olur. Hazır beton pratiktir. Kullanıcıya büyük zaman avantajı sağlar. Böylelikle yapılan işlerde daha seri ilerleme sağlanır. Bilindiği üzere temelde kullanılan betonun kısa sürede tamamlanması demek diğer bütün işlerde ciddi oranda hız artışına olanak sağlar.  


.

* HAZIR BETON FİYATLARI NELERDİR?

Hazır beton bildiğimiz betonun kullanıcıya hazır halde sunulmasıdır demiştik. Burada elbette fiyata da bir etki söz konusu olmaktadır. Daha pratik ve kullanışlı olması, zaman tasarrufu ve standart kalitenin beton fiyatına bir miktar artış getirmesi de oldukça olağandır. Yine de beton fiyatları çok sık kullanılan bir malzeme olması ve inşaat sektöründe olmazsa olmaz olmasından dolayı uçuk veya yüksek değildir. Ne kadar ürün kullanılacağına ve diğer matematiksel özelliklerine göre de istenen hazır betonun fiyatında değişim görüldüğü bilinmektedir.

.

En Uygun Hazır Beton Hizmeti Burada