Teklif Al

Kuyumcular

Kuyumcular Hakkında Bilgiler

* Pırlanta Nedir ?

Pırlanta alyans yada tek taş pırlanta yüzük kullanımı gün geçtikce artmaktadır. İnsanlar sevdiklerine, onlara ne denli önem verdiklerinin göstergesi olarak, pırlanta almak istemektedirler. Pek çok kişiye sorulduğunda pırlantanın değerli bir maden olduğu cevabını alabiliriz. Ancak, bu kişilerden pek azı pırlantanın aslında elmasla (diamond) aynı maden olduğu bilincindedir. Evet, pırlanta dediğimiz şey, aslında özel olarak kesilmiş (57-58 fasetli özel kesim) elmastan başka birşey değildir.  

Peki elması bu kadar değerli kılan şey, onun sadece bu kadar uzun ve zor bir süreçte oluşması mıdır? Tabiki hayır. Elmasın, dolayısıyla da pırlantanın ışık geçirgenliği, ışığı büyülü bir şekilde yansıtması, yani ışıkla dansı ona insanlar tarafından en fazla istenilen ve değer verilen madenlerden biri olmasının en büyük sebebidir. Çünkü onu taşıyan kişi, ışığın dansıyla, bulunulan ortamda bütün dikkatleri kolayca üzerinde toplar.  

Dünyada en zengin elmas madeni Afrika kıtasında bulunmaktadır. Hemen hemen yeryüzünde çıkarılan bütün elmas madeninin yarısı Afrika kökenlidir. Ayrıca Rusya, Kanada, Avustralya, ve Brezilya\'da önemli elmas rezervlerine sahiptir..

Crypto News