Teklif Al

Saç Ekimi ve Tedavisi

Saç Ekimi ve Tedavisi Hakkında Bilgiler

* Saç Ekimi Ve Tedavisi Nedir ?

Saç ekimi, genel olarak esne bölgesinden alınan saç ile saç olmayan bölgeye uygulanan bir yöntemdir. Saç ekimi teknolojik aletlerin sayesinde ağrısız ve kolay bir şekilde yapılır. Saç ekimi yöntemi genellikle erkeklerden tarafından daha sıklıkla tercih edilir. Saç ekimi yönteminde yaş ve cinsiyet kısıtlaması yoktur. Saç ekimi yaptıracak olan kişilerin bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Bunlar, saç ekimi yöntemi yapılmadan önce kişilerin saçlarına jöle ve losyon göre gibi ürünlerin sürülmemesi gerekir.  Saç ekimi operasyonu yaptıracak olanların saçlarının yıkayıp gelmesi gereklidir.   Saç ekimi süresi uygulama yapılacak olan kişinin saçının ne kadar olup olmadığına bağlı olarak değişiklik gösterir. Saç ekimi yöntemi sonrası kişilerin bazı konulara dikkat etmesi gerekir. Bunların başında operasyon sonrası kişinin saçlarını üç gün boyunca yıkamaması önerilir. Eğer yıkanma ihtiyacı varsa da  uzman saç ekim doktorları tarafından verilen şampiyonlarla yıkanmalıdır. Saç ekimi yöntemi sonrası denize ve havuza girilmemeli ve güneş ışınlarından uzak durulmalıdır.  .

* Saç Ekimi Acı Verir Mi Ve Fiyatları Nelerdir? 

Saç ekimi yöntemi genel olarak anestezi altında yapılan bir işlemdir. Hasta ağrı ve acı hissi duymaz. Uzman doktorlar tarafından yapıldığı takdirde doğru sonuç veren bir uygulamadır. Kişilerin saç ekimi yaptırmadan önce seçilecek olan doktorun ve hastanenin güvenirliği konusunda emin olunması gerekir. Saç ekimi yönteminin fiyatları ise, uygulanacak olan işleminin ve hastanın saç özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bu hizmeti sunan çeşitli firmalara ulaşmak için site üzerinden erişerek hizmet alabilirsiniz.   .

* Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Yapılması planlanan saç ekimi operasyonunda estetik cerrahlar tarafından hastaların muayenesi yapılır. Saç dökülmesinin tedavisi ve planı ile saç nakli hakkında detaylı olarak siz değerli müşterilerimizi ilk önce saç ekimi konusunda bilgilendiriyoruz. Yapılan bu muayene ve bilgilendirmede, baş bölgesinde seyrelme ve kellik bölgesi belirlenir ve ölçülür. Ense bölgesinde dökülmeye karşı dayanıklı saçlar belirlenir. 

Söz konusu saç ekimi yapılacak alandaki ölçü ile ense bölgesindeki saç dökülmesine dayanıklı olan saç kökleri ekilecek bölgeye yeteri kadar var ise saç ekimi operasyonu yapılabilir. Eğer bu ölçü uygun değilse diğer saç ekimi metotları hakkında hastaya bilgi verilir. Yani bir bakıma saç ekimi merkezinde uzman plastik cerrah ve dermatoloji uzmanları saç ekimi için saç analizi yaparak hasta saçları ile ilgili bilgilendirilmektedir. Uzman plastik cerrahlar saç ekimi analizi ile saçların dökülmeye karşı nedenlerini belirleyerek, saç ekimi tedavisi yöntemini ve şeklini planlar. Yapılan saç ekimi tedavilerinin olumlu sonuçlarını analiz ederek hastaya en uygun bir tedavi yöntemi belirlerler. 

Bu nedenle saç ekimi için doktorunuzu ve hastanenizi belirlerken saç ekimi metotlarında olduğu gibi, bununla beraber flepler konusunda deneyimi olan hangi saç ekimi metodu için hangi hastaya uygun olabileceğine karar verebilen saç ekimi konusunda yetkili bir plastik cerrahi belirlemektir.


.

* Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Saç ekimi gibi bu konular aslında basit bir cerrahi operasyon gibi düşünülse de saç ekimi uygulamasının aslında ne kadar önemli ve ciddi bir uygulama olduğunu bilmek gerekir. Sizin sağlığınız için saç ekimi bitiminde güzel bir görünüm elde edebilmek için saç ekimi merkezi uygulama konusunda gerekli bilgi ve becerilere hakim olmak lazım. Bu nedenle saç ekimi için cerrahi operasyona uygun olmanızdan tutun kullandığınız ilaçlar ve daha önce geçirmiş olduğunuz hastalıklara kadar size ait tüm bilgiler saç ekimi öncesi çok önemlidir.


Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde saç ekimi artık daha kolay bir cerrahi işlem haline gelmiştir. Gelişen şehir hayatına dayanarak insanlar maalesef daha stresli ortamlarda yaşamını sürdürmektedirler. Saç dökülmesi genelde kalıtsal ailen gelen bir sorun olsa da Buna bağlı olarak da saç dökülmeleri yaşanmaktadır. Bu yüzden insanlar saç dökülmesi yaşadığında toplum içinde kendine güvensizlik ve psikolojik rahatsızlıklarda görülebilir

.

* Saç Ekiminden Sonra Saç Ne Zaman Uzar ?

Saç ekimi operasyonundan sonra doktorun önerilerini dinlemekle beraber alınan saç köklerinin olduğu bölgenin korunması sağlamak ve bakımı gibi yöntemleri uygulamak gerekir. Yeni ekilen saçların ve hastanın kendi saçlarının yaklaşık 1 ay içerisinde dökülmesi normaldir. Bu süre zarfı içerisinde hiç panik yapmayın. 

Ekilen saçlar tekrarında çıkmaya başlayacaktır. Bu dökülmede kökler içerde kalacak şekilde dökülür ve Şok Dökülme olarak adlandırılır. Endişe duyulmaması gereken bir durumdur. Kökler içerde kaldıkları için mevcut olan saç köklerinden yeniden saçlar uzayacaktır. Uzama dönemi bundan sonra başlar. Üçüncü aydan sonra fark edilir ölçüde uzama olur. Altıncı aydan sonra saçların büyük kısmı oturur. 

Tam olarak verimin sağlanması yaklaşık sekizinci aydan sonra başlar. Bu aşamayı hızlandırmak da doktorun ön gördüğü ilaçları ve yöntemleri uygulamak, uygun görülen zamanlarda kontrollere gitmek tedavi sürecini kısaltacaktır. Tüm bu uygulamalarla beraber saç ekiminin başarısı vücudun operasyona verdiği cevap ile saçların uzamasında önemli bir rol oynayan metabolizmaya bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

.

* Saç Çizgisi Neden Önemlidir?

Saç çizgisi her yaşta ve her kişide farklılık göstermektedir. Saç ekimi öncesi belirlenen bu çizgi basit gibi görünse de aslında saç ekimi işleminde en önemli noktalardan biridir. Saç ekiminde belirlenen saç çizgisi saçIn doğal görünümünde çok büyük rol oynar.


Saç çizgisi ekilecek olan saçın bölgesini belirler. Çizilen bu çizgi kişinin ekimden sonra saçlarının doğal görünmesini sağlar. Saç çizgisi saç ekimi öncesinde belirlenmelidir. Saç çizgisi belirlenirken hastanın kafa yapısı ve yaşı dikkate alınarak yapılmalıdır. Bu işlem yapılırken dikkat edilmesi gerekilen birçok husus vardır. Saç çizgisinde bir hata olduğu zaman saçlar çıkmaya başladığı anda kötü bir görüntü meydana gelmiş olur. Hastanın saç ekimi işlemi yapılmadan önce saç çizgisi ile ilgili bilgi vermelidir. Hatta saç ekimi sonrasında çıkacak saçın şeklini hastaya ön izleme olarak gösterilmelidir.


Saç çizgisi erkeklerde genel olarak v seklinde olmaktadır. Ancak herkeste v olacak diye bir şart yoktur. Herkesin saç çizgisi farklı olabilmektedir. Bu yüzden saç çizgisi hasta ile birlikte cerrah karar vermelidir. Bunun içinde hastanın yaşı, kafa yapısı dikkate alınarak karar verilmelidir. Doğru ve başarılı bir saç çizgisi sonucunda ekilen saçlarda doğal bir görünüm meydana gelir.

.

* Saç Ekim İşlemi Nasıl Yapılır ?

Saç ekimi bilindiği üzere saçtaki açık yada seyrelmiş bölgeye saçların sık ve sağlıklı bölgelerinden alınan saç köklerinin transfer edilmesidir.saç ekim işlemi cerrahi bir müdahaledir.


Saç ekim işlemi mevcut dönem içerisinde sıklıkla uygulanabilen son derece teknolojik bir yöntemdir.kişinin estetik görünümünü güzelleştiren bu anlamdada insanları mutlu eden ideal bir çözümdür.Saç ekim işleminin birtakım yöntemleri ve aşamaları vardır.saç ekiminde bu yöntemlerin uygulanarak ekim işleminin yapıldıgı her bir operasyona saç ekim seansı denir.saç ekimi işleminin tek seans yada birkaç seans uygulanmasında en büyük faktör kişinin saçsızlık durumu ve verici bölgedeki saç yoğunluğudur,açıklık nekadar çok olursa olsun önemli olan saç yoğunluğudur ki buna göre alınan kök sayısı artar yani yoğunluk durumuna göre ekilecek kök miktarı belirlenir mesela bir kişide yogunluk fazla ise oradan ortalama diyelim 4000 civarında saç kökü alınır ve ekilecek alana bir seansta işlem uygulanır,açıklık kapatılır.Ancak saçın yoğunluğu az ise neredeyse bu rakamın yarısı kadar saç kökü alınır bu anlamdada kişiye 2.3. seansların uygulanması gerekebilir.özellikle erkeklerde saç ekimini evreleri vardır bu evreler dökülmenin azlığına yada çokluguna göre 6 bölüme ayrılır.


Kişinin saç dökülmesi ilk üç evre civarında ise ekim işlemi tek seansta sonuçlandırılır,eğer dökülme son üç evrede ise daha fazla seansta işlem yapmak gerekebilir.saç ekim seanslarının belirlenmesinde kişinin bireysel özellikleri sözkonusur,şöyleki ekim yaptıracak kişinin saçları kalın telli,kıvırcık,koyu renkli ve de açıklık durumu az ise tek seansta muhteşem sonuçlar alınabilir,keza kişinin saçı;ince telli,düz,açık renkli bir okadarda ekilecek alan fazla ise daha çok seans gerekmektedir ancak bu noktada önemli olan seans sayısı olmamalıdır asıl önem teşkil eden kişinin kaliteli ve istedigi şekilde bir sonuçla karşılaşmasıdır.Saç ekim işleminde hastaya 2-3 seanslar gerekiyorsa şayet, hasta belli bir zaman bekletilmelidir çünki ilk seansta alınan kökler itibari ile alınacak verimli saç kökleri azalır nitekim ne kadar beklenilmesi gerektiğini ve kaç seans daha yapılması gerektiğini uzman doktor belirleyecektir.Tabi ki hastanın beklentileride çok önemlidir kişi ne kadar sıklıkta bir ekim istiyorsa seans sayısıda ona göre değişecektir.


Fue yönteminde 3-4 seans uygulanabilmektedir.Kişi daha önce ekim yaptırmış oldugu bölgeye tekrar ekim işlemi istiyorsa bunun için en az bir yıl beklenmelidir ki önceki ekim işleminin sonuçları görülebilsin ve yeni ekim işlemi bu sonuca göre devam etsin.saç ekim işlemini uygulatmak isteyen kişi eğer 30 yaş altında ise 2-3 seansların daha sık yapıldıgı gözlemlenmiştir bunun sebebi de saç dökülmelerinin 30 yaşa kadar devam etmesidir.

Saç ekimi işlemi ne kadar tecrübeli bir doktor tarafından yapılırsa alınacak neticede bir o kadar arzu edilen şekilde olur. 

.

En Uygun Saç Ekimi ve Tedavisi Hizmeti Burada