Teklif Al

SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı Hakkında Bilgiler

* Seo Danışmanlığı Nedir ?

Herhangi bir ürünü ya da hizmeti pazarlamak için girişimciler yıllardır çeşitli pazarlama yöntemleri geliştirmiştir. Geliştirilen bu pazarlama yöntemleri ile mevcut şartlar altında zaman zaman olumlu zaman zaman ise olumsuz sonuçlar alınmıştır. Girişimciler artık işe yaramaz pazarlama yöntemleri ile uğraşmaktansa son 10 yıldır interneti kullanarak yaptıkları pazarlama işlemlerinde %100 üzerinde sonuç elde etmiştir. Dünyanın bir çok bölgesinde olduğu gibi ülkemizde de artık internet her eve girmiş bulunuyor. Ürün veya hizmetinizi pazarlamak için büyük bir nimet olan interneti tüm girişimciler kullanabilir. Tek yapmanız gereken firmanıza ait bir web sitesi ile ürün ve hizmetlerini tanıtırak bir seo hizmeti yardımıyla google aramalarında hedef kelimenizde üst sıralara çıkmak.

Seo Nedir ?
Seo’nun teriminin açılımı “Search Engine Optimization” Türkçe anlamı ise “Arama Motoru Optimizasyonu”  olarak anlamlandırılmıştır.

Seo Danımanlığı Nedir?
Seo danışmanlığı, mevcut web sitenizi hedef kelimelerinizde google arama motorunda üst sıralara çıkarmak için verilen hizmetleri kapsamaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonun Amacı Nedir ?
Arama motoru optimizasyonunun amacı sahip olduğunuz web sitesini hedef kelimelerinde google arama motorunda üst sıralara çıkararak ürün veya hizmetlerinizi gerçek müşterilere etkili bir şekilde pazarlamaktır.

Arama Motoru Optimizasyonu İle Pazarlamanın Geçmişi
Arama Motoru Optimizasyonu ile internet üzerinde pazarlama yönteminin geçmişi 1998 yılında Stanford Üniversitesi öğrencileri olan Larry Page ve Sergey Brin’in Google arama moturunu kurması ile başladı. Arama motorlarında ilk sıralarda yer almanın büyük oranda müşteri getirdiğini gören işletme sahipleri uzun yıllardır bu alana yatırım yaparak cirolarını katbekat katladı.

Arama Motoru Optimizasyonunun İş Kolu Haline Gelmesi !
Günümüzde bir çok işletme müşterilerinin büyük oranını arama motoru optizasyonu ile kazanmaktadır. Arama motoru optimizasyonunu mağliyetinin düşük olması ve bu yöntemin geri dönüşüm oranının çok yüksek olması işletmeleri bünyelerinde seo uzmanı ya da seo danışmanı pozisyonu açacak seviyeye getirmiştir.

.

* Arama Motoru Nedir ?

Arama motorları internet kullanıcılarını Web’te aradıkları ve ihtiyaç duydukları içeriği anahtar kelimeyle bulmalarını sağlayan, yardımcı olan online servislerdir. Şu an dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan arama motoru Google’dır. Google kullanım yani Pazar payı oranı %80’dir. Arkasından %10’luk payla Yahoo geliyor. Daha sonra %5’lik payla Bing geliyor. Arama motorları genel olarak internet kullanıcıların Web’e açıldıkları ilk nokta diyebiliriz. Arama motorlarında kullanıcılar öncelikle anahtar kelime ya da kelime grubu giriyorlar. Girdikleri kelime hakkında sonuçları arama motorları kullanıcıları önüne diziyorlar. Kullanıcılar genelde ilk sıradan bakmaya başlıyorlar. Çok yakında artık klavye ile değil ses ile komut vererek arama yapmaya da alışacağız. Özellikle mobil cihazlar üzerinde sesli arama kullanılmaya başlandı..

* Arama Motoru Optimizasyonu Nedir ?

Hazırladığınız, ürettiğiniz web sayfalarının arama motorlarında daha yüksek sıralarda yer almasına, arama sonuç sayfasında daha iyi yerler almasını sağalmak için çalışmaların bütünüdür. Aslında teori boyutunda bir felsefeye kadar uzanabilen çok geniş bir kavramdır. Çünkü arama motorları sürekli değişir. İyi bir web sayfası yapmanın kriterleri de sürekli değişir. Bunun için sürekli çalışan arama motoru optimizasyonu uzmanları artık yavaş yavaş devreye girmeye başladı. Web sayfası hazırlarken dikkat edilmesi gereken kriterler vardır. Bunlar arama motoru optimizasyonu temellerini oluşturuyor. Bunun yanında profesyonel SEO danışmanlığı veren kişi ve kurumlar mevcuttur. Web sitelerin ya da sayfaların sahipleri, belirli kelimelerde SEO çalışması yapabilirler ya da yaptırabilirler. Buradaki temel amacın özgün içerik sunmak olduğunu unutmamak gerekir. Elbette belirli bir kelimeye göre web sitenizin arama motorlarında daha görünür olmasını sağlamak için çalışabilirsiniz. Temel amaç internet kullanıcılarının her zaman o kelime ya da kelime grubuyla sizi bulmalarını istiyorsanız o kelime – kelime grubu hakkında iyi bir içerik sunmaktır..

* Arama motoru optimizasyonu niçin yapılır ?

Arama motoru optimizasyonu temel olarak mümkün olan en fazla sayıda insana ulaşmak için yapılır. İnternet üzerinden daha çok kişiye ulaşmak sosyal ve ticari getirilere sebep olacaktır. Kimi zaman firmalar ya da kişiler bunun sosyal kısmıyla kimi zaman ticari kısmıyla ilgilenirler. Örneğin ürün satışı yapıyorsanız daha çok kişiye ulaşarak daha çok ürün satabilirsiniz. Sosyal anlamda daha çok tanınmak daha ünlü olmak vs. gibi amaçlarla da arama motoru optimizasyonu yapılabilir. Gelir modeli reklama dayanan web siteleri de özellikle arama motoru optimizasyonu üzerine zaman harcayan ve kafa yoran sitelerdendir. Çünkü o noktada daha çok sayfa gösterimi, daha çok kişiye hitap etmek, daha çok kişinin web sitelerinde zaman geçirip sayfa gösterimini sağalması gelirlerin artması anlamına da geliyor. Bu yüzden arama motoru optimizasyonu reklam geliri modeline dayanan işlerde de büyük önemi var..

* Arama motorları web sitelerini nasıl sıralar ?

Arama motorları web sitelerini değil web sayfalarını sıralar. Çünkü bir anahtar kelime yada kelime grubunu girdiğinizde kelime ya da kelimelere en ilintili olan sayfayı en önde diğerlerini belirli bir sıraya göre daha alt sıralar ki siz daha doğru içreğe ulaşmış olun. Zaten esas amacı da budur. Arama motorları sayfaları sıralarken öncelikle sayfanın içeriğine, o sayfaya başka web sitelerinden verilen bağlantılara ve sayfanın güncellenme sıklığına bakar. Bunu çok net şekilde formül şekilde ortaya koymak mümkün değildir. Çünkü arama sağlayıcılar Google, Yandex, Yahoo ve Bing gibi çok büyük kitlelere hizmet veren web servisler çok çok açık şekilde konuşmuyorlar. Sıralamanın neye göre yapıldığını bulmak ve bu konuda başarı elde etmek de webmasterlarıni web sitesi yapan insanların ya da SEO uzmanlarının işidir..

* Google İlk Sayfada Nasıl Çıkılır ?

Seo, bir ekip işidir. Arama motoru optimizasyonu uygulamalarını yaparken bir çok araçlardan faydalanarak amaca ulaşmaya çalışılır. Bu araçların başında backlink gelmektedir. Backlink amaca ulaşmada en çok yol kat etmeyi sağlayan temel araçtır. Yani konu başlığında da belirtildiği gibi seonun organlarının en önemlisidir denilebilir.Kalbidir demek yanlış olmaz aslında. Çünkü Google’ın mantığı da zaten tavsiye bağlantılar (backlink) i baz almak üzerine kuruludur. Temel de pagerank denilen sayfa puanlama sistemi vardır. Bu yüzden backlinkler seonun olmazsa olmazlarındadır. Tabi ki seo sadece backlink üzerine kuruludur demek yanlış olur. İlk önce siteyi arama motorunun seveceği şekle sokmak yapılması gerekenlerin başında gelmektedir. Html hataları olarak bilinen W3C hataları ve şekil şablon olarak bilinen CSS hatalarını sıfırlamak pek önemsenmese de önemli bir seo kuralıdır..

En Uygun SEO Danışmanlığı Hizmeti Burada