İngiltere De Oturma Ve Çalışma Izni Nasıl Alınır ?

Yasemin

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
284
0
0
İngiltere'de Oturma ve Çalışma İzni Nasıl Alınır?

İngiltere'de oturma ve çalışma izni almak isteyen birçok kişi için karmaşık bir süreç olabilir. Ancak, adımları doğru şekilde takip ederek ve gerekli belgeleri sağlayarak bu süreci başarıyla tamamlayabilirsiniz. İşte adım adım İngiltere'de oturma ve çalışma izni alma süreci:

1. Eligibility Criteria:

İlk adım, İngiltere'de oturma ve çalışma izni için uygun olup olmadığınızı belirlemektir. Genellikle, bir iş teklifinizin olması veya İngiltere'deki bir eğitim kurumuna kaydolmuş olmanız gerekmektedir.

2. Visa Türüne Karar Verme:

İkinci adım, hangi vize türünün sizin için uygun olduğunu belirlemektir. İş amaçlı vize, öğrenci vizesi, aile birleşimi vizesi gibi çeşitli vize seçenekleri bulunmaktadır.

3. Gerekli Belgelerin Hazırlanması:

Hangi vize türünü seçerseniz seçin, gerekli belgeleri hazırlamanız gerekecektir. Bu belgeler genellikle pasaport, iş teklifi veya kabul mektubu, finansal belgeler ve biyometrik verileri içerir.

4. Online Başvuru:

Sonraki adım, online başvurunun yapılmasıdır. İngiltere Hükümeti'nin resmi web sitesinden vize başvurusunu online olarak doldurmanız gerekmektedir.

5. Biyometrik Verilerin Vermesi:

Bazı vize türleri için, biyometrik verilerin verilmesi gerekebilir. Bu, parmak izi ve fotoğraf gibi verileri içerir ve genellikle bir başvuru merkezinde yapılır.

6. Başvuru Ücretinin Ödenmesi:

Başvuru ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Ücret miktarı, seçtiğiniz vize türüne göre değişebilir ve güncel ücretleri İngiltere Hükümeti'nin web sitesinden kontrol etmelisiniz.

7. Başvurunun Değerlendirilmesi:

Başvurunuzun değerlendirilmesi birkaç hafta sürebilir. Değerlendirme süreci boyunca, İngiltere Hükümeti yetkilileri gerekli belgeleri kontrol edecek ve başvurunuzun uygunluğunu değerlendireceklerdir.

İngiltere'de oturma ve çalışma izni almak için yukarıdaki adımları takip etmek önemlidir. Her adımı dikkatlice tamamlamanız ve gerekli belgeleri sağlamanız gerekmektedir. Ayrıca, başvuru sürecinin her aşamasında doğru ve güncel bilgilere eriştiğinizden emin olmalısınız.

benzerkonular_benzer_konular

Hakkımızda

• Enuygunfirmalar.com, kullanıcıların her türlü ürünün en uygun fiyatlarını bulmalarına yardımcı olan bir forum platformudur. Gönüllü üyelerimiz tarafından sağlanan bilgilerle alışveriş deneyiminizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Ancak, burada sunulan bilgilerin doğruluğunu garanti edemeyiz. Kullanıcıların, alışveriş yaparken kendi araştırmalarını yapmaları önemlidir. En iyi fırsatları keşfedin, fakat kararlarınızı dikkatli bir şekilde verin!

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü