Ingiltere Zorunlu Eğitim Kaç Yıl ?

Gulsum

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
253
0
0
İngiltere'de Zorunlu Eğitim Süresi

İngiltere'de zorunlu eğitim kaç yıl sürüyor? Bu sorunun cevabını merak eden birçok kişi var. İngiltere'de zorunlu eğitim, öğrencilerin hangi yaş aralıklarında ve hangi seviyede eğitim almaları gerektiğini belirler. İngiltere'deki eğitim sistemi oldukça karmaşıktır ve bu nedenle zorunlu eğitim süresini anlamak için bazı adımları takip etmek önemlidir.

1. İngiltere Eğitim Sistemi

İngiltere'deki eğitim sistemi, İngiltere'nin dört ülkesi olan İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'da farklılık gösterir. Bu nedenle, zorunlu eğitim süresi de ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Genellikle, İngiltere'deki eğitim sistemi 5 aşamadan oluşur: Erken Çocukluk Eğitimi, İlköğretim, Ortaöğretim, Yükseköğretim ve Mesleki Eğitim.

2. İlköğretim ve Ortaöğretim

İngiltere'de zorunlu eğitim genellikle ilköğretim ve ortaöğretim dönemlerini kapsar. İlköğretim, genellikle 5 ila 11 yaş arası çocukları içerirken, ortaöğretim ise 11 ila 16 yaş arası öğrencileri kapsar. Bu süre zarfında öğrenciler temel akademik becerileri edinir ve geniş bir müfredatı tamamlarlar.

3. Zorunlu Eğitim Süresi

İngiltere'de zorunlu eğitim süresi genellikle 11 ila 16 yaş arasını kapsar. Bu, İngiltere'deki ilköğretim ve ortaöğretim dönemlerini içerir. Yani, her öğrencinin en azından bu yaş aralığında okula gitmesi yasal olarak zorunludur. Ancak, öğrenciler genellikle 18 yaşına kadar eğitimlerine devam ederler.

4. İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'da Zorunlu Eğitim

İngiltere'nin diğer bölgeleri olan İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'da zorunlu eğitim süresi İngiltere'den farklılık gösterebilir. Örneğin, İskoçya'da zorunlu eğitim 3 ila 18 yaş arasını kapsar, bu da İngiltere'den farklıdır.

5. Yükseköğretim ve Mesleki Eğitim

Zorunlu eğitim sonrasında, öğrenciler genellikle yükseköğretim veya mesleki eğitim almaya devam ederler. Bu dönemde öğrenciler, üniversiteye başvurabilir veya mesleki becerilerini geliştirmek için çeşitli kurslara katılabilirler.

6. Sonuç

Sonuç olarak, İngiltere'de zorunlu eğitim süresi genellikle 11 ila 16 yaş arasını kapsar. Ancak, İngiltere'nin farklı bölgelerinde ve ülkelerinde bu süreç farklılık gösterebilir. Öğrenciler genellikle 18 yaşına kadar eğitimlerine devam ederler ve bu süreçte geniş bir müfredatı tamamlarlar.

benzerkonular_benzer_konular

Hakkımızda

• Enuygunfirmalar.com, kullanıcıların her türlü ürünün en uygun fiyatlarını bulmalarına yardımcı olan bir forum platformudur. Gönüllü üyelerimiz tarafından sağlanan bilgilerle alışveriş deneyiminizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Ancak, burada sunulan bilgilerin doğruluğunu garanti edemeyiz. Kullanıcıların, alışveriş yaparken kendi araştırmalarını yapmaları önemlidir. En iyi fırsatları keşfedin, fakat kararlarınızı dikkatli bir şekilde verin!

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü