Ingiltere Zorunlu Eğitim Kaç Yıl

Gonul

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
585
0
0
İngiltere'de Zorunlu Eğitim Süresi Nedir?

İngiltere'de zorunlu eğitim süresi, genellikle 16 yaşına kadar devam eder. Ancak, son yıllarda yapılan değişikliklerle, 18 yaşına kadar eğitim veya eğitimle birleştirilmiş bir iş programı gerekliliği getirilmiştir. Bu, gençlerin daha uzun süre eğitim almasını ve işgücüne daha iyi hazırlanmasını amaçlar. Bu makalede, İngiltere'de zorunlu eğitimin detaylarını ve süresini inceleyeceğiz.

1. İlköğretim ve Ortaöğretim

İngiltere'de zorunlu eğitim süresi, ilköğretim ve ortaöğretim kademelerini içerir. İlköğretim, genellikle 5 ila 11 yaşları arasındaki çocukları kapsar ve bu dönemde temel eğitim alırlar. Ardından, ortaöğretime geçerler ve bu aşama, genellikle 11 ila 16 yaşları arasındaki çocukları kapsar.

2. 16 Yaşına Kadar Zorunlu Eğitim

İngiltere'de, genellikle 16 yaşına kadar zorunlu eğitim vardır. Bu noktada, öğrencilerin bir dizi GCSE sınavına girme zorunluluğu vardır. GCSE (Genel Yeterlilik Sınavları), çeşitli konularda öğrencilerin akademik yeterliliğini değerlendiren bir dizi sınavdır ve genellikle 16 yaşında alınır.

3. 16-18 Yaşları Arası Eğitim veya İş Programı

Son yıllarda yapılan değişikliklerle, İngiltere'de zorunlu eğitim yaşı 18'e çıkarılmıştır. Bu, gençlerin 16 ila 18 yaşları arasında ya eğitimlerine devam etmeleri ya da iş programlarına katılmaları gerektiği anlamına gelir. Bu, gençlerin mesleki becerilerini geliştirmelerine ve işgücüne daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olur.

4. Eğitimle İlgili Yenilikler ve İstisnalar

Tabii ki, her öğrencinin durumu farklı olabilir ve bazı istisnalar mevcut olabilir. Örneğin, öğrenciler özel eğitim ihtiyaçlarına sahipse, farklı bir eğitim süreci izleyebilirler. Ayrıca, aileler evde eğitim verme seçeneğine de sahiptirler.

5. Eğitimin Önemi ve Sonuç

İngiltere'de zorunlu eğitim süresinin uzatılması, gençlerin daha iyi eğitim almalarını ve gelecekteki kariyerleri için daha iyi hazırlanmalarını sağlar. Bu, toplumun genel rekabet gücünü artırır ve bireylerin işgücüne katılımını teşvik eder.

6. Sonuç ve Özet

İngiltere'de zorunlu eğitim süresi, genellikle 16 yaşına kadar devam eder, ancak son yıllarda yapılan değişikliklerle bu yaş sınırı 18'e çıkarılmıştır. Bu, gençlerin daha uzun süre eğitim almalarını ve işgücüne daha iyi hazırlanmalarını sağlar. Öğrencilerin farklı ihtiyaçlarına ve durumlarına göre çeşitli istisnalar mevcuttur, ancak genel olarak, zorunlu eğitim gençlerin gelecekteki başarıları için temel bir öneme sahiptir.

benzerkonular_benzer_konular

Hakkımızda

• Enuygunfirmalar.com, kullanıcıların her türlü ürünün en uygun fiyatlarını bulmalarına yardımcı olan bir forum platformudur. Gönüllü üyelerimiz tarafından sağlanan bilgilerle alışveriş deneyiminizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Ancak, burada sunulan bilgilerin doğruluğunu garanti edemeyiz. Kullanıcıların, alışveriş yaparken kendi araştırmalarını yapmaları önemlidir. En iyi fırsatları keşfedin, fakat kararlarınızı dikkatli bir şekilde verin!

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü