Londrada Lise Kaç Yıl ?

Gulnur

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
527
0
0
** Londra'da Lise Kaç Yıl?

Londra'da lise eğitimi almanın süresi, genel olarak 5 veya 6 yıl arasında değişebilir. Bu süre, öğrencinin hangi eğitim sistemi veya programa katıldığına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Londra'daki lise eğitim sistemi, ulusal standartlara ve müfredatlara dayanmaktadır.

** İngiltere Eğitim Sistemi ve Lise Süresi

İngiltere'deki eğitim sistemi, İlköğretim, Ortaöğretim ve Üstöğretim olmak üzere genellikle üç aşamadan oluşur. Ortaöğretim aşaması, genellikle 11-18 yaş arasındaki öğrencileri kapsar ve "Secondary School" olarak adlandırılan birçok okulda gerçekleşir.

** GCSE ve A-Level Programları

Londra'daki liselerde genellikle İngiltere'nin Milli Müfredatı'na göre GCSE (Genel Sertifika Ortaöğretim) programını takip ederler. GCSE programı, genellikle 14-16 yaşları arasındaki öğrencilere sunulur ve geniş bir konu yelpazesini kapsar.

** Sixth Form veya Kolej Süresi

Londra'da lisansüstü eğitim, genellikle 16-18 yaşları arasındaki öğrencileri içeren Sixth Form veya Kolej adı verilen kurumlarda gerçekleşir. Bu dönemde öğrenciler genellikle A-Level sınavlarına hazırlanır.

** BTEC ve Diğer Alternatif Programlar

GCSE ve A-Level programları dışında, öğrenciler genellikle BTEC gibi mesleki ve teknik eğitim kurslarına da katılabilirler. Bu kurslar, öğrencilere belirli beceriler kazandırmak ve iş hayatına hazırlamak için tasarlanmıştır.

** Uluslararası Öğrenciler ve Lisansüstü Eğitim

Londra'daki liseler aynı zamanda uluslararası öğrencilere de kapılarını açar. Uluslararası öğrenciler genellikle dil kurslarına katılarak İngilizce becerilerini geliştirir ve ardından lisansüstü eğitim programlarına katılabilirler.

** Sonuçlar ve Özet

Londra'da lise eğitimi genellikle 5 veya 6 yıl sürer. Bu süre, öğrencinin hangi program veya eğitim sistemi içinde yer aldığına bağlı olarak değişebilir. Genellikle GCSE ve A-Level programlarına katılımı içerir, ancak BTEC gibi alternatif programlar da mevcuttur. Uluslararası öğrenciler için de fırsatlar sunulmaktadır.

benzerkonular_benzer_konular benzerkonular_forum benzerkonular_tarih
Perihan Gündem 0 8
Burcu Gündem 0 8
PeriRüzgar Gündem 0 8
Duygu Gündem 0 8
Lale Gündem 0 10
DenizGizemi Gündem 0 10
PeriSesleri Gündem 0 7
MaviSes Gündem 0 9

benzerkonular_benzer_konular

Hakkımızda

• Enuygunfirmalar.com, kullanıcıların her türlü ürünün en uygun fiyatlarını bulmalarına yardımcı olan bir forum platformudur. Gönüllü üyelerimiz tarafından sağlanan bilgilerle alışveriş deneyiminizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Ancak, burada sunulan bilgilerin doğruluğunu garanti edemeyiz. Kullanıcıların, alışveriş yaparken kendi araştırmalarını yapmaları önemlidir. En iyi fırsatları keşfedin, fakat kararlarınızı dikkatli bir şekilde verin!

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü