Londrada Lise Kaç Yıl

MaviSes

Bilgili
9 Ağu 2023
257
1
0
Londra'da Lise Eğitimi: Ne Kadar Sürüyor?

Londada lise eğitimi kaç yıl sürüyor? Bu sorunun cevabı, İngiltere eğitim sisteminin yapısını anlamakla başlar. İngiltere'de lise eğitimi genellikle 16-18 yaş arasındaki gençlere yöneliktir ve genellikle altıncı form (Sixth Form) olarak adlandırılan son iki yıla denk gelir.

İngiltere Eğitim Sistemi

İngiltere'deki eğitim sistemi, temel, orta ve lise eğitim aşamalarını içerir. Temel eğitim 5-11 yaşları arasındaki çocukları kapsarken, orta eğitim 11-16 yaşları arasındaki öğrencileri kapsar. Ardından, 16 yaşından itibaren öğrenciler lise eğitimine başlarlar.

Lise Eğitimi Süresi

Lise eğitimi, genellikle 16-18 yaşları arasındaki öğrenciler için iki yıl sürer. Bu döneme altıncı form veya altıncı form kolejleri denir. Öğrenciler bu süre zarfında genellikle üç veya dört ders alırlar ve genellikle A seviyesi sınavlarına (Advanced Level) hazırlanırlar.

A Seviyesi Sınavları

A seviyesi sınavları, İngiltere'de lise sonrası eğitimde standart bir değerlendirme yöntemidir. Öğrenciler, genellikle altıncı formda aldıkları derslerden birkaçını seçer ve bu derslerde A seviyesi sınavlarına girerler. Bu sınavlar, öğrencilerin üniversiteye giriş için gerekli olan puanları almasına yardımcı olur.

Londra'da Lise Eğitimi

Londra, İngiltere'nin başkenti ve en büyük şehri olduğu için çeşitli lise eğitimi seçeneklerine sahiptir. Şehirde birçok devlet lisesi ve özel lise bulunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin çeşitli alanlarda uzmanlaşmalarına ve kariyerlerine yönelik özel eğitim alabilecekleri kolejler de mevcuttur.

Sonuç

Londra'da lise eğitimi genellikle 16-18 yaşları arasındaki öğrenciler için iki yıl sürer. Bu dönem, öğrencilerin A seviyesi sınavlarına hazırlanmaları ve üniversiteye giriş için gereken yetenekleri geliştirmeleri için önemlidir. Londra'da geniş bir lise eğitimi seçeneği bulunmaktadır ve öğrenciler farklı ilgi alanlarına ve kariyer hedeflerine uygun bir eğitim alabilirler.

benzerkonular_benzer_konular benzerkonular_forum benzerkonular_tarih
Perihan Gündem 0 8
Burcu Gündem 0 8
PeriRüzgar Gündem 0 8
Duygu Gündem 0 8
Lale Gündem 0 10
DenizGizemi Gündem 0 10
PeriSesleri Gündem 0 7
Gulnur Gündem 0 13

benzerkonular_benzer_konular

Hakkımızda

• Enuygunfirmalar.com, kullanıcıların her türlü ürünün en uygun fiyatlarını bulmalarına yardımcı olan bir forum platformudur. Gönüllü üyelerimiz tarafından sağlanan bilgilerle alışveriş deneyiminizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Ancak, burada sunulan bilgilerin doğruluğunu garanti edemeyiz. Kullanıcıların, alışveriş yaparken kendi araştırmalarını yapmaları önemlidir. En iyi fırsatları keşfedin, fakat kararlarınızı dikkatli bir şekilde verin!

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü