Starbucks Eğitimi Ne Kadar Sürüyor ?

Gulizar

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
914
0
0
Starbucks Eğitimi Ne Kadar Sürüyor?

Starbucks'ta eğitim süresi, genellikle yeni bir çalışanın işe başlamasından önce tamamladığı kapsamlı bir süreçtir. Bu süreç, Starbucks'ın işleyişini, ürünleri ve müşteri hizmeti standartlarını öğretmeyi amaçlar. Eğitimin uzunluğu, işe alınan kişinin deneyimine ve pozisyonuna göre değişebilir.

1. Başvuru Süreci ve Kabul Edilme

Starbucks'a başvuran adaylar, çevrimiçi başvuru formunu doldurarak başlarlar. Başvurular değerlendirildikten sonra adaylar mülakata çağrılır. Kabul edilen adaylar, eğitim sürecine başlamadan önce belirli bir zaman diliminde işe başlamak üzere planlama yaparlar.

2. İlk Gün ve Temel Eğitim

Yeni çalışanların Starbucks'a ilk günlerinde, işe alım süreciyle ilgili kağıt işleri ve kurumsal politikalar hakkında bir giriş yapılır. Ardından, temel eğitim başlar. Bu eğitimde, kahve çekirdekleri, içecek hazırlama teknikleri, hijyen kuralları ve müşteri ilişkileri gibi konular ele alınır.

3. Pratik Uygulama

Temel eğitimi takiben, yeni çalışanlar uygulamalı eğitim sürecine girerler. Bu aşamada, gerçek müşterilerle etkileşim kurarak öğrenme fırsatı bulurlar. Bir denetleyici veya deneyimli bir çalışan tarafından yönlendirilirler ve sipariş alma, içecek hazırlama ve kasada işlem yapma gibi görevleri pratik yaparlar.

4. İlerlemiş Eğitim

Uygulamalı eğitimin ardından, yeni çalışanlar ileri düzey eğitim almaya başlarlar. Bu aşamada, özel içeceklerin hazırlanması, kahve demleme teknikleri ve ürün yelpazesi hakkında daha derinlemesine bilgi verilir. Ayrıca, müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik stratejiler de öğretilir.

5. Gözlem ve Değerlendirme

Eğitim sürecinin her aşamasında, yeni çalışanlar sürekli olarak gözlemlenir ve değerlendirilir. Performansları hakkında geri bildirim alırlar ve gerekirse ek eğitim veya destek sağlanır. Bu süreç, çalışanların becerilerini geliştirmelerine ve güven kazanmalarına yardımcı olur.

6. Son Değerlendirme ve Sertifikasyon

Eğitim sürecinin sonunda, yeni çalışanlar bir final değerlendirmeye tabi tutulurlar. Başarıyla tamamladıklarında, Starbucks tarafından belirlenen standartları karşılayan bir sertifika alırlar ve kendi başlarına çalışmaya hazır hale gelirler.

Starbucks eğitimi süreci genellikle birkaç hafta ile birkaç ay arasında değişebilir, ancak bu süreçteki her aşama, yeni çalışanların başarılı bir şekilde entegre olmalarını sağlamak için titizlikle planlanır ve uygulanır.

benzerkonular_benzer_konular

Hakkımızda

• Enuygunfirmalar.com, kullanıcıların her türlü ürünün en uygun fiyatlarını bulmalarına yardımcı olan bir forum platformudur. Gönüllü üyelerimiz tarafından sağlanan bilgilerle alışveriş deneyiminizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Ancak, burada sunulan bilgilerin doğruluğunu garanti edemeyiz. Kullanıcıların, alışveriş yaparken kendi araştırmalarını yapmaları önemlidir. En iyi fırsatları keşfedin, fakat kararlarınızı dikkatli bir şekilde verin!

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü