Epilasyon Merkezi Nasıl Açılır ?

Epilasyon Merkezi Açmak

İnsanlığın varoluşundan beri istenmeyen tüyler insanlar için büyük bir sorun. Ancak günümüzde dış görünüşün fazlaca önem kazanmasıyla birlikte, istenmeyen tüylerden kurtulmak da önem kazanmıştır. Kadın olsun erkek olsun istenmeyen tüylerle herkesin başı belada. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan bazı yöntemler var. Ancak bu yöntemlerin neredeyse hiçbiri kesin çözümler sunmuyor. Sadece biri dışında! Lazer epilasyon kalıcı çözüm sunan tek yol. 6-10 seans arasında istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyenlere kesin çözüm sağlıyor. İstenmeyen tüylerinden kurtulmayı hedefleyen çoğu insan polikliniklere ve hastanelere akın ediyor. Bu nedenle son zamanların en popüler ve gelir getiren sektörlerinden birinin lazer epilasyon sektörü olduğunu söylesek abartmış olmayız. Özellikle son yıllarda lazer epilasyonda ciddi kampanyalar (tüm vücut: 350 tl gibi) yapılmıştır. Bu kampanyalarla fiyatlar da indirim olurken lazer epilasyon yaptıranların sayısında ciddi bir artış olmuştur. Kaba tabirle söyleyecek olursak, sürümden kazanma durumu ortaya çıkmıştır.

Öncelikle lazer epilasyonla ilgili bilgi vererek konumuza giriş yapalım.

Lazer epilasyon nedir?

İstenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtaran en sağlıklı ve kolay yöntemdir. Lazer epilasyonla amaçlanan kıl kökünün lazer ışınları ile tahrip edilmesi ve tüylerin yeniden çıkmasını engellemektir.

Lazer epilasyonda önemli bir nokta ışın boylarıdır. Bu ışın boyları da kullanılan lazer tipine göre değişmektedir.

Lazer epilasyonda kullanılacak en iyi sonuç veren lazer cihazları

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı: En etkili ve en iyi sonuç elde edilen lazer tipidir. Dalga boyu 755 nanometredir. Lazer epilasyon yapılan polikliniklerde başarılı sonuçlar sağladığı için en yaygın olarak kullanılan lazer tipidir.

Diode Lazer Epilasyon Cihazı:bu lazer tipi 810 nanometre dalga boyunda çalışır. Geleceğin lazer epilasyon sistemi olarak görülmektedir.

Nd:Yag Lazer Epilasyon Cihazı : Nd:yag lazer cihazı iki farklı dalga boyunda çalışabilir. Bunlar 532 nanometre ve 1064 nanometredir.

Lazer epilasyon cihazları maliyeti nedir?

Alexandrite lazer epilasyon cihazları ortalama 35.000 Euro’dur.

Diode lazer epilasyon cihazları ortalama 55.000- 75.000 TL arasıdır.

Nd:yag lazer epilasyon cihazları ortalama 35.000 $ ‘dır.

Bu cihazlar satın alınabileceği gibi kiralık olarak kullanılma imkânı da bulunmaktadır. Ya da ikince el olarak da temin edilebilir.

 

Lazer epilasyondan elde edilecek kazanç

Lazer epilasyonda seans başına ücret alınır. Günlük randevu sayısına, hangi bölgelere lazer epilasyon yapılacağına ve seans ücretlerine göre günlük kazançta değişiklikler olabilir. Örneğin tüm vücut için seansı 350 tl olan bir poliklinikte ya da merkezde o gün 4 seanslık randevu var ise merkezin günlük kazancı 1400 tl olacaktır. Bazı merkezlerde tüylerin tamamen bitmesi garantisiyle bir defalık bir ücret alınır. (örneğin tüm vücut: 1.500 TL gibi).

Örnek teşkil etmesi amacıyla bir polikliniğe ait seans ücretleri şu şekildedir;

koltukaltı: 40 TL, koltukaltı-bikini bölgesi-genital bölge: 120 TL, kol ve bacak:200 TL, tüm vücut: 350 TL.

Kazancı etkileyen en önemli faktörler ise; merkezin ya da polikliniğin popülaritesi, tercih edilme durumu ve yerinin merkezi olmasıdır.

Lazer epilasyon nerelerde uygulanır?

Yönetmelik değişikliklerine göre lazer epilasyon artık yalnızca dermatolog ya da plastik cerrah denetimindeki muayenehane, poliklinikler, hastaneler ve sağlık bakanlığı tarafından denetlenen güzellik merkezlerinde yapılabilmektedir.

Herhangi bir kişi lazer epilasyon merkezi açabilir mi?

Herkes lazer epilasyonla ilgili bir iş yeri açabilir ancak doktor değilse bu işyerinin yöneticisi olamaz. İş yerinin sahibi olur ve bu iş yerinde yönetici olarak doktor çalıştırmak zorundadır. Bu tarz insan sağlığıyla ilgili kuruluşları açmak için sağlık kuruluşları ile ilgili yönetmeliklerde yer alan maddelere uymak ve yönetmeliklere uygun olarak işleyişi devam ettirmek gerekir. Yönetmeliklere göre güzellik salonlarında lazer epilasyon yapılmamaktadır.

Lazer epilasyon işini franchising (bayilik) yöntemiyle de yapabilirsiniz. Bazı güzellik merkezleri belli bir ücret karşılığında bayilik vermektedir. Bu şekilde bayilik veren merkezin bir zinciri olabilir ve onun marka ve olumlu imajından faydalanarak daha kolay bir şekilde işe başlayabilirsiniz. Bayilik yöntemiyle çalışacak iseniz markanın kalitesini korumak için sizden istediği bazı şartlar olacak, bu koşulları da yerine getirmeniz gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler