İş Kurmayı Düşünenler İçin Mükemmel İş Fikirler

İş Kurmayı Düşünenler İçin Fikirler

Günümüzde piyasalarda yeni baştan bir iş kurmak oldukça zor görünüyor. Son yıllarda artan ticaret hacmi ve piyasalardaki zorlu rekabet ortamı, yeni piyasaya girenler için oldukça zor şartlar altında iş yapma zorunluluğu getiriyor. Bu sebeple de pek çok girişimci başarısız olarak piyasalardan çekilmek zorunda kalıyor.

Ayrıca son yıllarda tüketicilerin davranış ve hareketlerinde görülen değişiklikler de bu durumda bir etken oluyor. Daha fazla hizmeti daha kaliteli ürünü en uygun fiyatlara almak isteyenlerin beklentileri arttığı gibi aynı zamanda daha bilinçli bir şekilde davranıyor. Bu sebeple de piyasalarda tutunmak için yeni ticari düzene ayak uydurmak gerekiyor. Bu yazı da İş Kurmayı Düşünenler İçin Fikirler  sıraladık.

Pek çok Pazar az talep fazla arzdan dolayı oldukça sıkışık bir piyasa ve zorlu rekabet ortamına sahip. Bunun için de yani inovatif bir fikir ve ya piyasada bulunmayan bir ürün ya da hizmeti tüketicilere sunmanız gerekiyor. Piyasadaki gizli talebi fark ederek bunu şirketinizin gelişip büyümesinde bir aracı olarak kullanmalısınız. Bunun için de piyasalara girerken sizler için birkaç tavsiyemiz olacak.

Çevreye Dost Fikirler

Günümüzde oldukça bilinçli hareket eden tüketiciler yaptıkları alışverişlerde çevreye olan zararlarını minimize etmek istiyorlar. Bu sebeple de bu konuda pek çok ekstra teşebbüsler ortaya çıkıyor. Örnek vermek gerekirse doğada kolay çözünen poşet üretimi, organik ürünler, doğada kolayca çözünebilen cam ve pet şişe üretimi, organik çocuk bezi, organik gübre sayılabilir. Bunun gibi pek çok farklı fikir gerekli piyasa ve tüketici araştırmalarıyla ortaya çıkacaktır.

Teknolojik Fikirler

Günümüzde teknoloji oldukça hızlı ilerliyor. Önceki zamanlarda gereksiz görünen pek çok teknolojik yenilik günümüzde adeta birer zorunluluğa dönüştü. Bunu ticari bir girişime dönüştürmek ise oldukça kolay görünüyor. Tüketici ihtiyaçları göz önüne alınarak yapılan mobil uygulamalar, alışveriş siteleri, internet üzerinden ürün ve hizmet temini gibi pek çok alternatif bu konuda sizleri bekliyor.

Çocuk Pazarı

Pek çok aile bebeklikten itibaren çocuklarına iyi bir hayat sunmak için ellerinden geleni yapar ve çocuklarının hiçbir şeyinin eksik olmamasını ister. Bu sebeple de çocukların dikkatini çekecek ürünler oldukça rağbet görmektedir. Bunun yanı sıra çocuk yetiştirme ile alakalı anne babaların yükünü hafifletecek yeni hizmetler de görülüyor.  Çocuk bakıcısı, özel ders hocası, çalışan çocuklu bayanlar için temizlikçi temin edebilen referans siteler bu konuda örnek olarak gösterilebilir.

Az Sermaye ile Piyasalara Hızlı Giriş

Pek çok kişi yeni iş kurmak için yüksek sermayelere sahip olmayabilir. Bu gibi durumlarda düşük sermayeyle yapılabilecek işlere bakılır. Bu konuda ileri görüşlü olmak ve risk almak işinize yarayacaktır. Örnek vermek gerekirse neredeyse adım başı karşımıza çıkan çiğköfte dükkânlarını söyleyebiliriz. Ya da kısa bir süre önce bardakta mısırın nasıl bir şey olabileceğini bilmezken şimdi her istediğimizde ulaşabileceğimiz şekilde caddelerde sokaklarda mısırcılar görmek mümkündür.

Gayrimenkul

Gayrimenkul işi dendiğinde pek çok kişinin aklına evi alıp satmak gelir ve emlakçılık gelir. Fakat bu işin alternatif yanları da vardır. Ev alıp satarken evin içerisinde yapacağınız değişiklikler size evi satarken büyük kârlar bırakabilir. Gerekli olan ise bir iç mimar ve ya kendi oluşturduğunuz bir ekip olacaktır.

 

Evcil Hayvanlar

Günümüzde evde hayvan beslemek oldukça sık karşılaşılan bir durum. Pek çok kişi köpek, kedi, kuş balık gibi evcil hayvanlar besliyor. Zamanla bu hayvanla arasında bireysel bir bağ kuran sahibi ona adeta gibi çocuğu gibi bakıyor. Bu aşamadan sonra ise yukarıda bahsettiğimiz çocuk pazarı evcil hayvanlar için de geçerli oluyor. Evcil hayvan mamaları, aksesuarları gibi ürünlerin yanında, evcil hayvana bakma, köpek dolaştırma, hayvan berberliği gibi pek çok hizmet de bu alanda alternatif olarak sayılabilir.

3 Yorum

  1. bence en garanti yatırım gayrimenkul yatırımdır. Gerçi şimdi arsa tarla ev fiyatlarıda uçtu gitti. Ama sermayesi olan için iyi bir yatırım şekli.

  2. Bence bu covid döneminde iş kurmak çök büyük bir risk! Yada sürekli açık kalabilecek sektörlere yönelmek gerekiyor. Örneğin: Unlu mamuller

  3. Bir abimiz bundan yaklaşık 10-12 yıl önce babasının kendi hazırladığı mısır tezgahıyla mısır satmaya başlamıştı o zamanlar daha yeni çıkıyordu bardakta mısır. Aynı babanın kardeşine ve çocuklarının arkadaşlarına da semtte farklı mahallelerde tezgah verip bu işe yöneltmesiyle yıllar sonra yani şuan hepsi maddi durumları yerinde İş Adamı mertebesindeler. küçük bütçeler ama emek verilen her ama her iş kazanç getirecektir. En güzeli Hayırlısı olsun demek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler