Teklif Al

Ev Temizliği

Ev Temizliği Hakkında Bilgiler

* Ev Temizliği Nedir ?

Temizlik insan sağlığına zarar verebilecek gözle görülen ve gözle görülmeyen zararlı canlı veya cansız varlıklardan kurtulmaktır. En basit haliyle kiri ortamdan uzaklaştırmaktır. Yaşam sağlığınız varsa güzeldir. Sağlık kolaylıkla vazgeçilebilecek veya kaybedildiği zaman tekrardan kazanılabilecek bir şey değildir. Bu nedenle sağlığımıza gerekli değeri vermeli, bunun içinde temizliğe dikkat etmeliyiz. Kamuya açık alanların temizliğinin kontrolünün zor olması nedeniyle özel alanların temizliğine verilen önemin daha fazla olması gerekmektedir. İnsanoğlunun küçük yaştan itibaren en fazla karşı karşıya kaldığı kavram olan temizlik, insan yaşamı için hayati bir önem taşımaktadır. Hayatınızda bu kadar önemli bir yere sahip olan eylemin sıradan insanlar tarafından ifa edilmesini ister miydiniz?

Temizliğin sağlanması için yapılan faaliyetler hijyen olarak adlandırılmaktadır. Fakat bu yanlıştır. Hijyen ve temizlik birbirine en çok karıştırılan kavramlardır. Temizlik kirin bulunulan ortamdan uzaklaştırılması iken, hijyen steril ortamın elde edilmesidir. Bu iki kavram her ne kadar birbirlerinin yerine kullanılsa da aslına bakıldığında farklı şeyleri ifade etmektedirler. Temizlerken hijyeni sağladığımızı düşünsek de aslında sadece kiri uzaklaştırıyoruz. Hijyeni sağlamak için de ayrı bir emek gerekmektedir.


.

* Daireyi En İyi Nasıl Temizlenir ?

İnsan sağlığı üzerinde en etkili olan canlılar gözle görülmeyen mikroorganizmalardır. İnsanlarda hastalığa sebep olan varlıklardır. En büyük yanılgı ise temizlik yapılarak gözle görülmeyen bu mikroorganizmalardan kurtulabilineceğinin düşünülmesidir. Mikroorganizmaların yok edilebilmesi için profesyonellik gerekmektedir. Diğer türlü bilinçsiz bir şekilde yapılan temizlik iş gücü kaybından başka bir şey olmayacaktır. Burada firmamız uzman yönetici kadrosu ve profesyonel çalışanları ile sizin yardımınıza yetişmektedir. Hijyen eğitilmiş personel tarafından bilimsel olarak yaklaşılan bir alandır. Firmamız için müşteri memnuniyeti, layıkıyla yerine getirilmiş hizmet, kaliteli bir şekilde sunulan temizlik hizmeti, iş ciddiyeti ne kadar önemli ise tüm bu eylemlerin hijyenik bir ortamda ifa edilmesi de bir o kadar önemlidir.

Evlerinize eşya alırken aldığınız eşyasının cinsinden dokusuna kadar sıkı bir incelemeden geçirerek tercihte bulunmalısınız. Çünkü yüzeyi temizliğe elverişli olmayan eşyalar sağlık açısından oldukça tehlike oluşturmaktadır. Alınan kumaşın kir hapsetmeyen özelliği olup olmadığını incelemelisiniz. Halınızın tüylerinin uzun olmamasına dikkat edin. Bu gibi tedbirler hijyenik bir ortamın ilk adımlarıdır.

Kullanılan temizlik maddelerinin ph ve sertlik derecelerine dikkat etmelisiniz. Özellikle en fazla yapılan hatalardan biri kullanılan temizlik malzemesinin fazlaca kullanılarak maksimum temizliğin elde edilecek olması düşüncesidir. Bu tamamen yanlış bir algıdır. Fazla kullanılan temizlik malzemesinden arınmak oldukça zordur. Temizlik malzemesinden tamamen arınmayan yüzey bir süre sonra sağlığınızı tehdit eder hale gelecektir.

Temizlik yaparken kullanılan temizlik araçları periyodik aralıklarla arındırılmalıdır. Çünkü dezenfekte edilmemiş temizlik aracı bırakın kiri temizlemeyi mevcut kiri sadece daha da derine iter. Bu durumda istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Özellikle küçük bebeğe sahip aileler kumaş, döşeme ve halı temizliğinde farklı temizlik aparatları kullanarak hijyeni maksimum seviye de tutmalıdır.


.

* Temizlik Firması Seçerken Neye Dikkat Ederiz ?

Sağlıklı bir ortamda yaşamak her şeyin başında gelmektedir. Sağlığınız yerinde olursa huzurunuz da yerinde olur, mutluluğunuzda. Sağlık kaybettikten sonra tekrardan kazanılacak bir unsur değildir. Yani elinizdeyken kıymetini çok iyi bilmelisiniz. Özellikle gününüzün büyük bir bölümünü geçirdiğiniz evinizin temiz olması çok önemli bir husustur. Eviniz dışarıdaki tehlikelere karşı bir sığınma alanı, bir kale gibidir. Ya eviniz dışarıdaki tehlikelerden daha zararlı şeyler barındırıyorsa?

Birçok ev hanımının hastalık derecesine varan temizlik takıntısı, bazı insanlarda mizofobiye sebep olmaktadır. Bu tutumunda doğru olmadığını savunmakla beraber olması gerekenin hijyenin sağlanması olduğunu söylemekteyiz. Sağlıklı yaşamanın temel kuralı yaşanan ortamda ki hijyenin elde edilmesidir. Günümüz gelişen teknolojisi, tempolu iş hayatı insanları bazı şeylerden fedakarlık yapmaya itmektedir. İnsanlar ise kendilerine en ağır gelen faaliyetin temizlik olduğuna karar verdi ve böylece temizlikten ödün vermeye başladılar. Olması gereken bu değildir. Çünkü işini yıllara yayan ve kaliteye dayanan firmalarımız sizlerin hijyen ödün vermeyerek hayatınızın normal seyrinde ilerlemesini sağlamak için hizmet vermektedir.

İnsanlar yoğun tempolu hayatlarında temizlikten ödün vermemek için profesyonel dokunuşlara ihtiyaç etse de, evinize giren çıkan kişilerin güvenilir olması önemlidir. Çünkü bu kişiler insanların mahrem olarak sayılan konutlarına girmekte hatta odalarına dahi müdahele de bulunmaktadırlar. Bundan dolayı temizlik hizmetini veren insanların sıradan insanlar olmasının imkanı yoktur. Siz değerli müşterilerimizi bu konuda temin edebiliriz ki, eğitimli çalışanlarımız eşyalarınızı kendi eşyaları gibi gözetecektir. Eşyalarınıza en ufak bir zarar gelmeden temizlik hizmetini en doğru şekli ile yerine getireceğimizin garantisini sizlere sunuyoruz. Aynı zamanda müşterimiz ile firmalarımız arasında gizlilik ilkesi bulunmaktadır. Özel hayatına girilen müşterimiz  kesinlikle bu konuda tedirginlik yaşamamalıdır. Çünkü sizlere ait bilgilerin başka bir üçüncü şahıslarla paylaşılması söz konusu değildir.

Yılların tecrübesini arkasına alan firmalarımız güvenilir temizliğin personel mutluluğundan kaynaklandığının bilincindedir. Yani ihtiyaçları tatmin edilmiş personel ile temizlikte güvenilirlik ilkesine ulaşılabilir. Bu hususların bilincinde olan firmamız siz müşterilerimizin güvenini sağlayabilmek için öncelikle kendi çalışanlarının mutluluğunu temin etmektedir.

Firmalarımız tarafından özen gösterilen bir diğer ilke ise müşteri memnuniyetidir. Memnun kalan müşteri bizim için her şey demektir. Müşteri memnuniyeti için sizlerden görüşleri benimseyerek, buna göre bir yol çizmeye çalışmaktayız. Kolay ulaşılabilirliğimiz güvenilirliğimizi ve müşteri memnuniyetini pekiştirici bir mahiyet taşımaktadır.

Nasıl ki hayatınıza aldığınız kişileri değerlendirerek seçiyorsanız, evinize temizlik hizmeti için giren kişilerinde seçiminde bu denli titiz olmalısınız. Kalitenin asla tesadüfen yakalanmadığına inanıyoruz. 

Temizlik hayat kalitenizin artması demektir. Her insan kaliteli bir hayatı hak ediyor. 

.

En Uygun Ev Temizliği Hizmeti Burada